czwartek, 12 października 2023 04:12

Policjanci ruszyli w teren. Przebadali 1315 kierowców na terenie powiatu wadowickiego

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci ruszyli w teren. Przebadali 1315 kierowców na terenie powiatu wadowickiego

Policjanci ruchu drogowego z wadowickiej komendy przeprowadzili działania pn. „Alkohol i narkotyki”, w trakcie których wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego.

„Alkohol i narkotyki” to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających i przez to zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.
Podczas prowadzonych w poniedziałek (9 października) wojewódzkich działań „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu wadowickiego policjanci przebadali łącznie 1315 kierowców.

W konsekwencji zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę. Kierujący samochodem Kia został zatrzymany do kontroli w Witanowicach. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,67 promila. Mieszkaniec powiatu oświęcimskiego stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

-Przypominamy, że niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych

-przypominają policjanci.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka