wtorek, 7 stycznia 2020 12:26

Zostawił niedopałek papierosa. Fartem uniknął śmierci

Autor Katarzyna Domagała
Zostawił niedopałek papierosa. Fartem uniknął śmierci

Policjanci uratowali życie 57 - letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, który w ubiegły piątek doprowadził do zadymienia jednego z bloków. Mężczyzna zasnął, wcześniej pozostawiając na fotelu niedopałek papierosa

Według relacji KPP Oświęcim do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 stycznia. Niedługo po godz. 22. policjanci otrzymali zgłoszenie, że jeden z bloków przy ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu jest zadymiony. Najbliżej miejsca zdarzenia byli policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego. Starszy sierżant Witold Stefańczyk i starszy porucznik Ivo Kopijasz natychmiast podjęli interwencję.

Drzwi do mieszkania były uchylone, gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce. Zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa, weszli do lokalu, a następnie otworzyli okna i dokładnie sprawdzili mieszkanie. W jednym z pokoi na tapczanie leżał nieprzytomny mężczyzna. Mundurowi wynieśli mężczyznę z mieszkania i przekazali strażakom. Funkcjonariusze ustalili, że przyczyną zadymienia bloku był ogień, który 57-latek sprószył z papierosa na fotel. W efekcie mebel się zapalił. Za spowodowanie tego rodzaju zagrożenia mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Info, foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje