czwartek, 28 maja 2020 15:09

Porąbka Iwkowska: Dzięki tym pieniądzom będą mogli wrócić do zniszczonego przez pożar domu

Autor Mirosław Haładyj
Porąbka Iwkowska: Dzięki tym pieniądzom będą mogli wrócić do zniszczonego przez pożar domu

23 maja zakończyła się zorganizowana za pośrednictwem portalu zrzutka.pl internetowa zbiórka pieniędzy dla rodziny z Porąbki Iwkowskiej, która w wyniku pożaru straciła dach nad głową. Dzięki 346 osobom dobrej woli, którzy wsparli akcję udało się zebrać 41 080,00 zł, co w znaczący sposób ułatwi powrót rodzinie do zniszczonego przez pożar domu.

Pomysłodawca zbiórki, Bogusław Kamiński – Wójt Gminy Iwkowa wraz z przedstawicielami ośrodka pomocy społecznej i ośrodka kultury – instytucjami zaangażowanymi w organizację akcji, sołtysami oraz przedstawicielami Rady Gminy, 26 maja przekazał rodzinie zebrane pieniądze w formie symbolicznego czeku.

Urząd Gminy Iwkowa za pośrednictwem swojej strony internetowej podziękował z ofiarodawcom i osobom zaangażowanym w zbiórkę:

Wszystkim zaangażowanym osobom w organizację zbiórki, a szczególnie wpłacającym choćby najmniejszą kwotę na ten cel należą się słowa wdzięczności i uznania. To wspaniały przykład na hojność i dobroduszność względem drugiego człowieka będącego w potrzebie, nawet w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Fot. UG Iwkowa
Inf.: UG Iwkowa (Wojciech Hila)

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje