czwartek, 11 lutego 2021 07:50

Sensacyjny medal w Finlandii. Nowa gwiazda z Kasiny Wielkiej!

Autor Aleksandra Tokarz
Sensacyjny medal w Finlandii. Nowa gwiazda z Kasiny Wielkiej!

Karolina Kaleta została medalistką mistrzostw świata juniorów w biegach narciarskich. 18-latka zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką klasyczną w Vuokatti.

- Ten medal jest dla mnie wielką niespodzianką. Celem było, by pobiec lepiej niż w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, a tymczasem stanęłam na podium. Bardzo się cieszę – powiedziała Kaleta w rozmowie z Onet Sport.

Karolina Kaleta jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Pochodzi z Kasiny Wielkiej, z miejscowości, w której wychowała się jedna z najlepszych biegaczek w historii całego sportu – Justyna Kowalczyk.

Zbliża się remont najbardziej kolizyjnego skrzyżowania w Limanowej. Będą utrudnienia
Prace związane z przebudową drogi krajowej nr 28 w obrębie ulic: Piłsudskiego, Jana Pawła II, Kopernika i Kolejowej rozpoczną się w połowie marca. Jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w mieście zastąpi rondo. Umowa na realizację zadania podpisana została w lipcu 2019 roku. - Od tego momentu…

Podczas Mistrzostw Świata w Vuokatti w Finlandii jedną z kandydatek do zwycięstwa była Monika Skinder. I tak też się stało. Medal Karoliny Kalety to miłe zaskoczenie.

1. Monika Skinder (Polska)

2. Moa Hansson (Szwecja)

3. Karolina Kaleta (Polska)

fot. Facebook/Polski Związek Narciarski

Limanowa - najnowsze informacje