wtorek, 6 października 2020 12:01

Powiat oświęcimski. Wkrótce zmiana strefy? W powiecie trzy ogniska zakażeń

Autor Wiktoria Mitura
Powiat oświęcimski. Wkrótce zmiana strefy? W powiecie trzy ogniska zakażeń

W powiecie oświęcimskim sytuacja epidemiczna jest rozwojowa. Codziennie przybywa kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt nowych przypadków! A sytuacja była opanowana – tak się wydawało. Dziś w powiecie oświęcimskim zanotowano 17 nowych zakażeń.

W powiecie oświęcimskim stwierdzone są trzy ogniska zakażeń, które znajdują się na terenie miasta Oświęcim, gminy Chełmek o Osiek. Łącznie z tych ognisk zakażonych jest 29 osób, z czego aż 19 jest hospitalizowanych. W izolacji domowej przebywa 10 osób.

Liczba aktywnych przypadków w ciągu ostatnich trzech tygodni:

Powyższy wykres pokazuje przyrost aktywnych przypadków od 25 września. W ciągu półtora tygodnia liczba aktywnych przypadków wzrosła aż o 91 zakażeń! To bardzo wysoka liczba, która mimo wszystko, nadal może rosnąć.

Powiat oświęcimski wystosował apel do mieszkańców, o którym pisaliśmy tutaj:

Powiat oświęcimski. „Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie”. Starostwo apeluje!
Dziś w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się posiedzenie online Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie, o ile nadal wielu z nas będzie lekceważyć obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach, konieczność zachowania bezpiecznego dyst…

Już teraz powiat myślenicki trafił do żółtej strefy. Aby się do niej dostać ilość zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodniu powinna przekroczyć 93 - powiat tą granicę przekroczył. W ciągu dwóch tygodni przybyło 117 zakażeń. Całkiem możliwe, że od soboty powiat oświęcimski trafi do strefy żółtej. O tym przekonamy się w najbliższy czwartek.

Do czerwonej strefy powiatowi brakuje 68 przypadków. Nie jest to możliwe do osiągnięcia w dwa dni. Jednak jeśli sytuacja epidemiczna nie ustabilizuje się, powiat ma dużą szansę na czerwony kolor.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje