wtorek, 1 listopada 2022 09:24

Powiat wadowicki: Od jutra z powrotem ruch wahadłowy

Autor Tomasz Stępień
Powiat wadowicki: Od jutra z powrotem ruch wahadłowy

Jutro, 2 listopada, wraca ruch wahadłowy w rejonie skrzyżowania DK44 z drogą powiatową i drogą gminną w Nowych Dworach.

Od soboty, 29 października, w związku z wzrostem natężenia ruchu związanym ze Świętem Zmarłych, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zezwoliła na ruch po obu pasach. Ale od 2.11.2022 r. wprowadzony zostanie ponownie ruch wahadłowy na DK44 oraz nakaz jazdy w prawo, na wlocie drogi powiatowej.

Na skrzyżowaniu trwa rozbudowa wraz z wydzieleniem pasa do lewoskrętu. Rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 44 z drogami powiatową i gminną ma poprawić widoczność i upłynnić ruch. Zaawansowanie prac wynosi 75%.

Na wlocie od strony Krakowa w kierunku Wadowic (z DK44 w drogę powiatową) wydzielono dodatkowy pas o szerokości 3,5 m. Na przeciwległym wlocie DK44, od strony Oświęcimia powstałą wyspa kryjąca, stanowiąca jednocześnie azyl na przejściu dla pieszych. Jednopasowe wloty drogi powiatowej i gminnej będą teraz naprzeciwko siebie, z wyspami dzielącymi. Powstaje obustronny chodnik, oświetlenie uliczne, sieć kanalizacji deszczowej oraz kanał technologiczny. Wprowadzone zmiany poprawią czytelność skrzyżowania i bezpieczeństwo ruchu wszystkich użytkowników.

fot: GDDKiA

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje