poniedziałek, 13 lipca 2020 13:44

Powiat wadowicki. Pokazywał fałszywe dowody sprzedaży. Oszukał ludzi na 12 tys. zł

Autor Głos 24
Powiat wadowicki. Pokazywał fałszywe dowody sprzedaży. Oszukał ludzi na 12 tys. zł

Policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o 11 oszustw. Mężczyzna nie płacił za zakupiony towar, a jedynie przedstawiał fałszywe potwierdzenia przelewów. "Kupiony" towar sprzedawał w lombardach.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że od 9 do 15 maja, 22-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego dopuścił się szeregu oszustw zarówno na terenie powiatu wadowickiego, jak i powiatów ościennych.

Młody mężczyzna wyszukiwał w Internecie ogłoszeń dotyczących sprzedaży np. telefonów komórkowych. Gdy dochodziło do spotkania z osobą sprzedającą i finalizowania transakcji, okazywał wygenerowane elektronicznie potwierdzenie rzekomo wykonanego przelewu bankowego. Zaangażowani w sprawę kryminalni ustalili i 8 lipca zatrzymali 22-latka na terenie Wadowic.

Straty na 12 tys. zł

Mężczyzna oszukał 8 osób i wyłudził co najmniej 12 tys. złotych, a nabyte przedmioty sprzedawał w lombardach (część przedmiotów została odzyskana i powróciła do właścicieli). 22-latek usłyszał 11 zarzutów (oszustwa oraz zarzut przywłaszczenia), do których się przyznał.

W miniony czwartek Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Ustalani są kolejni pokrzywdzeni.

Źródło: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje