piątek, 30 czerwca 2023 12:43

Powiat wielicki. W środku nocy na posesji pojawiły się dziki. To kolejny taki przypadek [VIDEO]

Autor Patryk Trzaska
Powiat wielicki. W środku nocy na posesji pojawiły się dziki. To kolejny taki przypadek [VIDEO]

Nie boją się ludzi i  śmiało pojawiają się na prywatnych posesjach. Dziki to ogromny problem dla mieszkańców powiatu wielickiego, którzy niejednokrotnie boją się wychodzić samotnie późno w nocy z domu. Jednemu z mieszkańców wsi Grabówki udało się zarejestrować zwierzęta w nocy.

Mieszkańcy powiatu wielickiego wciąż muszą się mierzyć z pojawiającymi się w okolicy ich posesji dzikami. Zwierzęta nie boją się ludzi i śmiało pojawią się przy zabudowaniach. Wczoraj (29 czerwca) jednemu z mieszkańców wsi Grabówki udało się zarejestrować zwierzęta w nocy.

Na nagraniu widać jak dziki biegają po posesji oraz ryją ziemie. "Był sobie ogródek" – napisał na Facebooku pan Marek – autor nagrania, który już zapowiedział, że nie będzie płakać, tylko postara się wzmocnić ogrodzenie, z którym jak pokazuje nagranie, nie miały dotychczasowo wiele problemów.

Dziki w Grabówkach – video. Marek Janosik

Niestety, nie każdy ma takie podejście. Mieszkańcy powiatu wielickiego codziennie publikują w Internecie posty ze zdjęciami oraz filmami, na których widać dziki biegające po prywatnych posesjach. "Rano w godzinach, kiedy wszystkie nasze dzieci wychodzą z domów... Ludzie idą do pracy... Wpadło stado dzików, które dostało furii, bo nie wiedziało jak się wydostać." – napisała jedna z mieszkanek pod filmem, na którym widać jak wataha dzików biega po posesji, w momencie, kiedy córka Internautki miała zamiar wyjść do szkoły.

Szerzej o sprawie pisaliśmy – TUTAJ

Skala problemu jest tak duża, że w Internecie zaczęły już powstawać fora, na których przestraszeni mieszkańcy ostrzegają się wzajemnie o tym, gdzie i kiedy można spotkać dzikie zwierzęta.

Na chwilę pisania artykułu, nie wiadomo, czy władze powiatu wielickiego planują zorganizować dodatkowe akcje odławiające dziki. Nie ulega jednak wątpliwościom, że problem z dzikami jest i staje się on coraz bardziej uciążliwy dla mieszkańców.

fot./video – Marek Janosik

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka