wtorek, 12 października 2021 08:58

Prawo jazdy tracili jeden po drugim. Nawet początkującemu się nie upiekło

Autor Mirosław Haładyj
Prawo jazdy tracili jeden po drugim. Nawet początkującemu się nie upiekło

Policjanci z suskiej drogówki zatrzymali w sobotę do kontroli początkującego kierowcę, który przekroczył prędkość, przy czym w ciągu kilku miesięcy popełnił trzy wykroczenia drogowe i stracił prawo jazdy. Natomiast w niedzielę zatrzymali trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechali za szybko.

W sobotę (9 października) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w Naprawie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Seat, który przekroczył prędkość o 24 km/h. Po sprawdzeniu kierującego w systemach policyjnych okazało się, że jest on tzw. „młodym kierowcą” i w przeciągu dwóch lat od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on już trzy wykroczenia polegające na spowodowaniu kolizji i przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Zgodnie z nowelizacją przepisów prawa o ruchu drogowym, funkcjonariusze zatrzymali początkującemu kierowcy prawo jazdy. W dalszą drogę pojazd ruszył z nowym kierowcą, który wcześniej siedział w miejscu pasażera i posiadał uprawnienia do kierowania.  

-Przypominamy, że kierujący, który posiada prawo jazdy przez okres krótszy niż dwa lata, przy 3-krotnym złamaniu przepisów: przekroczenia prędkości powyżej 30 kilometrów na godzinę, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (na przykład kolizja drogowa) lub prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (stężenie kwalifikujące czyn jako wykroczenie, czyli do 0,5 promila) skierowany zostanie na ponowny egzamin lub uprawnienia zostaną mu cofnięte

-pisze policja.

Natomiast w niedzielę troje kierowców jadących drogami powiatu suskiego, zapomniało o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu drogowego. Przed godziną 8, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 42-letnią kierująca samochodem marki Opel. Mieszkanka powiatu suskiego w Makowie Podhalańskim w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 109 km/h. Chwilę później, został zatrzymany do kontroli 31-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który poruszał się po tej samej miejscowości w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Trzecim kierującym niedzielnego poranka, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, był mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. 22-letni kierujący samochodem marki Audi, nie zważając na znaki drogowe, rozpędził się do 107km/h. W każdym z tych przypadków kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy. Ponadto kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

-Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Im większa prędkość pojazdu, tym krótszy czas na reakcję kierowcy

-piszą suscy policjanci.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje