niedziela, 9 lipca 2017 07:31

Prezentacja kolejnego bolidu zespołu AGH Racing

Autor (red)
Prezentacja kolejnego bolidu zespołu AGH Racing

10 lipca, tj. poniedziałek, o godz. 14:00 w Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się premiera czwartego bolidu skonstruowanego przez zespół AGH Racing. Podczas wydarzenia studenci zaprezentują nowy bolid 4.0, a także przedstawią jego szczegółowe parametry oraz możliwości.

Najnowszy bolid skonstruowany przez studentów AGH to pojazd spalinowy, który różni się od poprzednich konstrukcji między innymi rozmiarem kół – zostały zmniejszone z 13 do 10 cali. Dodatkowo nowy bolid będzie wyposażony w pełny pakiet aerodynamiczny, który zapewnia docisk pojazdu do podłoża podczas jazdy oraz pneumatyczny system zmiany biegów. Ponadto system telemetrii umożliwia kontrolę pojazdu w czasie rzeczywistym.

Dotychczasowy dorobek zespołu to trzy bolidy. Najnowszy pojazd wystąpi na tegorocznych zawodach Formuły Student w Holandii i Czechach. W zawodach biorą udział co roku entuzjaści motoryzacji z wielu uczelni z całego świata. Wydarzenia te często odbywają się na tych samych torach, na których rywalizują zawodnicy Formuły 1.

Podczas poniedziałkowej prezentacji, która odbędzie się w sali konferencyjnej Centrum Energetyki (ul. Czarnowiejska 36, III piętro), studenci zaangażowani
w projekt przybliżą szczegółowe parametry maszyny oraz opowiedzą o planach związanych z konstrukcją bolidu z napędem elektrycznym.

***

Miłośnicy motoryzacji skonstruowali pierwszy pojazd wyścigowy w AGH w 2012 roku. Od tego czasu zespół AGH Racing  powiększył się do blisko siedemdziesięciu osób działających w kilku sekcjach. Studenci AGH dzięki działalności w zespole konstruktorów przygotowują swoje prace dyplomowe
i zaliczeniowe. Współpraca z firmami z sektora motoryzacji procentuje natomiast cennym doświadczeniem dla młodych inżynierów, którzy ze sporym bagażem doświadczeń płynnie wchodzą na rynek pracy.

Serdecznie zapraszamy!

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka