niedziela, 5 kwietnia 2020 14:35

Prezydent Tarnowa: Nie wiemy ilu jest zarażonych. Testów jest bardzo mało!

Autor Tomasz Stępień
Prezydent Tarnowa: Nie wiemy ilu jest zarażonych. Testów jest bardzo mało!

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, informuje na swoim facebookowym profilu o stanie epidemiologicznym Tarnowa. Jednak – jak sam zaznacza – informacje te są niepewne i najczęściej spóźnione.

Dlaczego nawet prezydent miasta nie zna rzeczywistego obrazu choroby w Tarnowie? Głównym problemem jest ilość przeprowadzanych testów. Według prezydenta Ciepieli ilość testów jest tak mała, że otrzymane wyniki obrazują raczej stan z przeszłości. Do tego na ich wyniki trzeba czekać za długo. – Staram się przekazywać Państwu informacje o stanie epidemiologicznym Tarnowa. Użyłem słowa „staram”, gdyż oczekiwanie na wyniki testów jest stanowczo zbyt długie. Ilość przeprowadzanych testów musi w Polsce istotnie się zwiększyć! PILNIE! – pisze Roman Ciepiela.

Prezydent zaapelował także do mieszkańców miasta o pozostanie w domach. Dla tarnowian, którzy muszą opuszczać swoje miejsce zamieszkania miasto zakupiło w ostatnim czasie maseczki ochronne. Informowaliśmy o tym tutaj: Tarnów kupił maseczki dla seniorów

Ich dystrybucja rozpocznie się w poniedziałek. W pierwszych dniach trafią do seniorów (70+), a następnie dostaną je pozostali chętni. - Rozwijamy tak działania, trafiły do każdego mieszkańca. Tylko aby ta akcja miała sens to musimy je nosić, także w miejscach publicznych. Dajmy dobry przykład – apeluje Roman Ciepiela.

Dystrybucję przeprowadzi Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Tarnowa. W najbliższym tygodniu do mieszkańców trafi ponad 20 tys sztuk maseczek. W następnych dniach akcja będzie kontynuowana.

fot: facebook/Roman Ciepiela

koronawirus najnowsze informacje

Tarnów - najnowsze informacje