piątek, 22 stycznia 2021 09:22

Problemy z rejestracją na szczepienia. Infolinia nie działa...

Autor Wiktoria Mitura
Problemy z rejestracją na szczepienia. Infolinia nie działa...

Od godziny 6.00 rano ruszyły zapisy seniorów powyżej 70 roku życia. Jednak, nie wszystko działa tak jak powinno. Infolinia 989 okazuje się być nieosiągalna. Kolejna gafa rządu?

Pierwsze problemy z rejestracją pojawiły się dość szybko. Jak informuje RMF FM dzwoniąc na infolinię 989 nikt nie odbiera, albo pojawiają się problemy z nawiązaniem połączenia.

"Dzwonię na numer 989 i wyskakuje komunikat "nie ma takiego numeru" - alarmują słuchacze dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM.

"Próbujemy się dodzwonić pod numer 989. Koleżanka do mnie dzwoniła, jedna i druga, bo wszystkie byłyśmy zainteresowane. Nikt nie odbiera..." - informowała słuchaczka na RMF FM

"Próbowałem ustalić termin dla rodziców poprzez profil zaufany. Próbowałem zaraz po północy, próbowałem też po 7:00 i np. dla miasta Zabrze w żadnym z kilkunastu punktów nie ma żadnego wolnego terminu do 22 lutego (wcześniejszego terminu wyszukiwarka nie pozwala ustawić) do końca marca (dalszej daty wyszukiwarka nie pozwala ustawić). Dla całego województwa śląskiego wyskoczyło tylko kilka terminów w Parzymiechach czy Lipie" - piszą słuchacze.

Czy to oznacza, że brakuje dla tej grupy seniorów szczepionek?

W związku z problemami z infolinią seniorzy wybrali w większości osobisty sposób zapisów.

Co na to rząd?

Część osób rzeczywiście nie może się dodzwonić na infolinię, by zarejestrować się na szczepienie, ale w szczytowym momencie mieliśmy 300 tys. dzwoniących na minutę (...) prosimy o odrobinę cierpliwości - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.

Według słuchaczy RMF, rejestracja była możliwa już północy. Warto zaznaczyć, że zapisy miały wystartować o godzinie 6.00.

Dworczyk wyjaśnił, że od północy z czwartku na piątek do systemu były wprowadzane numery PESEL osób po 70. roku życia i część osób mogła być zarejestrowana wcześniej.

info: RMF FM

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje