czwartek, 26 września 2019 08:41

Projekt "Czego nie widać" SP w Kościelcu

Autor Manuel Langer
Projekt "Czego nie widać" SP w Kościelcu

Od września uczniowie Szkoły Podstawowej w Kościelcu biorą udział w projekcie"Czego nie widać” którego głównym celem jest edukacja teatralna. Pierwsze spotkanie z teatrem już za nimi.

14 września grupa młodzieży odwiedziła ekspozycję MICET Muzeum Interaktywnego / Centrum Edukacji Teatralnej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie gdzie korzystając z zaprojektowanych przez artystów Starego Teatru aplikacji projektowali scenografię, komponowali krótkie utwory muzyczne, mogli również sprawdzić się przed kamerą w multimedialnej kabinie aktorskiej. Projekt zakłada jeszcze trzy zajęcia warsztatowe w trakcie których uczniowie zwiedzą Narodowy Stary Teatr gdzie poznają historię budynku Starego Teatru oraz zobaczą niedostępne dla postronnych miejsca.

W trakcie warsztatów teatralnych sprawdzą się w roli aktora,jak i reżysera. W magazynie kostiumów zaprojektują kostium. Dodatkowo uczniowie zasiądą na widowni jako widzowie gdzie będą mieli okazję zweryfikować wiedzę zdobytą w trakcie warsztatów. Młodsze dzieci obejrzą Pana Twardowskiego w Teatrze Współczesnym, starsza młodzież odwiedzi Teatr Bagatela.

Autorkami i koordynatorami projektu są Pani Elżbieta Jawniak i Urszula Miśkiewicz a jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy Kraków”.

Info/foto: UMP

Proszowice - najnowsze informacje