wtorek, 1 września 2020 12:19

Proszowice. Jedna ze szkół nie rozpoczęła dzisiaj roku szkolnego. Dlaczego?

Autor Wiktoria Mitura
Proszowice. Jedna ze szkół nie rozpoczęła dzisiaj roku szkolnego. Dlaczego?

Nie wszystkie szkoły rozpoczęły rok szkolny 1 września. Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach zainauguruje rok dopiero jutro! Jaki jest powód?

2 września – to początek roku szkolnego dla Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach. Uczniowie swój powrót do szkół będą mieć z lekkim opóźnieniem. Powodem tej sytuacji jest wykrycie 2 przypadków koronawirusa wśród nauczycieli tej placówki.

Czytaj też:

Proszowice. Koronawirus w powiecie. Jak wygląda sytuacja?
Powiat proszowicki jest jednym z powiatów w Małopolsce, który ma najmniej zakażeń od początku trwania epidemii. Obecnie region nie zmaga się z żadnym dużym ogniskiem. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie? W ciągu ostatnich trzech tygodni w powiecie proszowickim zanotowano tylko 15 nowych przypadków…

Przez rozpoczęciem roku szkolnego pobrano wymazy od m.in. nauczycieli ZS w Proszowicach. Okazało się, że dwóch nauczycieli ma wynik dodatni. Do wczoraj czekano na powtórne wyniki testów wśród osób, które miały kontakt z zakażonymi osobami. Informacja o wynikach dotarła wczoraj, późnym popołudniem. Wszystkie testy wyszły ujemne. Dzięki temu, jutro tj. 2.09. rozpocznie się inauguracja roku szkolnego w ZS w Proszowicach.

Ten trudny dla wszystkich rok szkolny 2020/2021 w Proszowicach otwieramy jednak optymistycznie aż z 9 nowymi oddziałami. Zrobiliśmy wszystko, by 5 nowych oddziałów Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego
w Proszowicach, wśród których mamy 2 oddziały Liceum Ogólnokształcącego, 1 oddział Technikum oraz 2 oddziały Branżowej Szkoły I Stopnia,  a także  4 nowe oddziały w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych były zabezpieczone. Nikt z nas nie zna sytuacji epidemiologicznej w najbliższych miesiącach, dlatego jedyne życzenia na początku tego roku szkolnego jakie składam wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom to życzenia zdrowia, sił, cierpliwości i odpowiedzialności. Jest to wyjątkowa sytuacja, więc i wyjątkowych zachowań musimy wciąż się uczyć. Jak to w szkole - powiedział Grzegorz Pióro, Starosta Proszowicki.

Info i foto: Powiat Proszowicki

Proszowice - najnowsze informacje