wtorek, 23 lipca 2019 09:49

Proszowice: Zalane domy, urzędy, uprawy. Nawałnica w gminie i mieście [WIDEO]

Autor (red)
Proszowice: Zalane domy, urzędy, uprawy. Nawałnica w gminie i mieście [WIDEO]

W niedzielę przed godziną 15 w Proszowicach rozpoczęła się ulewna burza, która trwała ponad 1,5 godziny.

W wyniku bardzo intensywnych opadów deszczu, miejscami z gradem wystąpiły liczne podtopienia i zalania w miejscowościach; Kościelec, Górka Stogniowska, Więckowice, Żębocin, Ciborowice, Czajęczyce, Makocice, Łaganów, Kowala, Przezwody, Piekary, Mysławczyce, Klimontów, Stogniowice, Szreniawa, Opatkowice.

Ze swoich koryt wystąpiły potoki i rowy melioracyjne. Wylały Ścieklec, Klimontówka, Kantorówka, Potok Jakubowicki i inne lokalne cieki wodne.

Zalane zostały piwnice domów, urzędów, podwórka i uprawy. W Proszowicach podtopione były posesje przy ulicach Wolności, Kazimierza Wielkiego, Sobieskiego, Wiślana, Reja, Królewska.
Z informacji własnych oraz uzyskanych od dyżurnych Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Nieprzejezdne z powodu zalania były drogi: Proszowice – Koszyce w miejscowościach Piekary i Mysławczyce, droga powiatowa w centrum Kościelca, droga gminna Przezwody – Kościelec,  droga gminna Żębocin – Kowala, droga gminna w Łaganowie.

Większość dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych pokryły namuliska, naniesione przez błoto i kamienie.

Po otrzymaniu sygnałów o podtopieniach burmistrz zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego który rozpoczął prace w urzędzie, zostały zadysponowane worki, piasek i łopaty. Do akcji zostały skierowane koparki. Przy usuwaniu podtopień, powalonych drzew pracowali strażacy z KP PSP w Proszowicach, druhowie z OSP z gminy Proszowice i gmin sąsiednich.

Info i fot: Rzecznik Prasowy Gminy Proszowice

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka