środa, 21 października 2020 16:53

Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy

Autor Mirosław Haładyj
Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy

Kierowcy  nieprzestrzegający przepisów na drogach powiatu suskiego, stracili prawa jazdy.Każdy kierowca, przekraczający dopuszczalną  prędkość o powyżej 50 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3  miesiące, 10 punktami karnymi i mandatem karnym do 500 zł.

20 października przed południem na drodze krajowej w Naprawie został  zatrzymany 20-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Kierując samochodem  marki skoda, przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h w terenie  zabudowanym. Tego samego dnia, już po południu na drodze krajowej w  Juszczynie funkcjonariusze suskiej drogówki zatrzymali 30-letnią  kierującą samochodem marki Dodge. Mieszkanka powiatu suskiego przekroczyła dopuszczalną prędkość o 58 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała maksymalna prędkość 70 km/h. Dzień wcześniej w poniedziałek, 19 października mundurowi zatrzymali kierującego samochodem marki Audi. 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego w miejscowości Wysoka, na drodze powiatowej przekroczył prędkość o 55 km/h. Kontrola każdego z tych kierowców kończyła się mandatem karnym, 10 pkt karnymi oraz zatrzymanym prawem jazdy na trzy miesiące.

– Apelujemy  do kierowców o ostrożność i zwrócenie uwagi na zachowanie innych  uczestników ruchu. Pora jesienna i zmieniające się warunki  atmosferyczne mogą wpłynąć na nasze bezpieczeństwo na drodze

– przestrzegają suscy policjanci.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje