środa, 19 czerwca 2024 12:35

Przez lata pomagała najsłabszym. Teraz została uhonorowana

Autor Patryk Trzaska
Przez lata pomagała najsłabszym. Teraz została uhonorowana

Ogromne wyróżnienie dla Joanny Albin. Dyrektorka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Rodzinny Dom" w Tarnowie, została uhonorowana prestiżową nagrodą "Polonia Minor", przyznawaną przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Wyróżnienie to jest zarezerwowane dla rodzin zastępczych i osób prowadzących rodzinne domy dziecka.

Joanna Albin to postać bardzo dobrze znana lokalnej społeczności. Ma opinie osoby, która jest znana z tego, że swoją pracę traktuje bardziej jak misję niż zwykły obowiązek zawodowy. Jej zaangażowanie ma na celu zapewnienie ciepła i miłości najmłodszym podopiecznym, którzy szczególnie potrzebują troski i uwagi.

Teraz mieliśmy okazję przekonać się na własne oczy, że dobro rzeczywiście wraca. Dyrektorka Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Rodzinny Dom" w Tarnowie, została uhonorowana prestiżową nagrodą "Polonia Minor".

Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie, w ramach Małopolskiego Kongresu Polityki Społecznej. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze zmianami prawnymi dotyczącymi rodzinnej pieczy zastępczej oraz z nowymi formami wsparcia dla opiekunów zastępczych.

Przypomnijmy, nagroda "Polonia Minor" jest wyrazem uznania dla wyjątkowego zaangażowania i pracy na rzecz dzieci, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych.

źródło/foto: UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka