czwartek, 4 czerwca 2020 06:23

Rafał Trzaskowski w Wieliczce! Odwiedzi też Oświęcim, Chrzanów i Myślenice

Autor Tomasz Stępień
Rafał Trzaskowski w Wieliczce! Odwiedzi też Oświęcim, Chrzanów i Myślenice

To już potwierdzona informacja. W piątek Rafał Trzaskowski odwiedzi Wieliczkę. Na spotkanie będzie mógł przyjść każdy.

Już w najbliższy piątek, 5 czerwca o godzinie 16.30 pod szybem Regis w Wieliczce odbędzie się spotkanie z kandydatem na prezydenta, Rafałem Trzaskowskim.

– To będzie otwarte spotkanie z mieszkańcami Wieliczki – mówi Anna Polańska, wielicka radna i wiceprzewodnicząca małopolskiej Platformy Obywatelskiej. – Prezydent Trzaskowski przyjeżdża do Małopolski, między innymi po to, żeby powiedzieć, dlaczego tak ważny jest udział w tych wyborach. On chce spotykać ludzi i rozmawiać z nimi.

Kandydat na prezydenta Polski planuje także spacer po Wieliczce. Chce też zachęcić wieliczan do podpisania się na jego listach poparcia. Rafał Trzaskowski, jako jedyny z kandydatów, musi zebrać musi 100 000 podpisów. Ma na to czas do 10 czerwca. Ale z tym nie powinno być problemu. Nieoficjalne przecieki ze sztabu mówią, że podpisy udało się zebrać już – w ciągu kilku godzin. Ale - jak sam pisze w mediach społecznościowych - każdy podpis jest ważny. Dlatego taki podpis pod kandydaturą Trzaskowskiego będzie można w piątek złożyć.

Po ogłoszeniu terminu wyborów przez marszałek Sejmu (dokładnie - po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw), Rafał Trzaskowski – tak jak pozostali kandydaci – może oficjalnie rozpocząć kampanię wyborczą. Na jedną z pierwszych kampanijnych wizyt wybrał właśnie Małopolskę. Nie ma się co dziwić. W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PO w okręgu krakowskim. Dostał  47 080 głosów. Żona Trzaskowskiego, Małgorzata, pochodzi ze Śląska, ale jest absolwentką krakowskiej Akademii Ekonomicznej (teraz Uniwersytet Ekonomiczny). Do tego jego pradziad, Bronisław Trzaskowski, był nauczycielem i dyrektorem szkoły w Tarnowie gdzie zakładał pierwsze w Polsce żeńskie gimnazja.

Przed wizytą w Wieliczce Trzaskowski spotka się z mieszkańcami Małopolski:

  • 9.00 - Oświęcim
  • 11.30 - Chrzanów
  • 13.30 - Myślenice
  • 16.30 - Wieliczka

W sobotę będzie w Krakowie.

fot: Twitter/Trzaskowski2020

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje