piątek, 29 września 2023 10:22

Reprezentanci powiatu tarnowskiego na listach w swoim okręgu. Kto powalczy o mandat?

Autor Marzena Gitler
Reprezentanci powiatu tarnowskiego na listach w swoim okręgu. Kto powalczy o mandat?

15 października w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Polacy na czteroletnią kadencję wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Z pewnością będą to wybory z wysoką frekwencją, bo kampania de facto trwa już od wielu miesięcy. Poznaliśmy także nazwiska kandydatów z poszczególnych list. Kogo na listach znajdą wyborcy w Tarnowie i powiecie tarnowskim?

Mieszkańcy powiatu tarnowskiego będą głosować na kandydatów do sejmu w okręgu nr 15 (obejmującym również powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski oraz miasto Tarnów), oraz na senatora w okręgu jednomandatowym nr 35 (obejmującym powiaty: dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów).

Numery list wyborczych

Kandydatów prezentujemy wg tej kolejności list, jaka została wylosowana w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach do Sejmu.

  • Zobacz:
PiS po wyborach pożegna się z władzą? Ekspert: Niewykluczone, że będziemy mieć przyspieszone wybory
– PiS prawdopodobnie albo pożegna się z władzą, albo będzie musiało się nią podzielić. Choć na podstawie obecnych badań opinii i ich zmian w czasie trudno jest powiedzieć coś pewnego – mówi w rozmowie z Głos24 dr Stefan Sękowski. – Nie jest wykluczone, że w ogóle będziemy mieć przyspieszone wybory, …

Bezpartyjni Samorządowcy – nr 1

Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy to ruch społeczny, który powstał przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. Wówczas część działaczy stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk sprzeciwiła się zawarciu porozumienia z Platformą Obywatelską i powołała nowy komitet. Skupia on w swoich szeregach samorządowców, przedsiębiorców, ale także wszystkich tych obywateli, którym bliski jest ich program.

- Jesteśmy jedyną formacją samorządową, która startuje samodzielnie, nie w sojuszu wyborczym z jakąś partią - podkreśla Robert Raczyński, prezydent Lubina, lider Bezpartyjnych Samorządowców.

Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali swoje listy z kandydatami do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych w Polsce poszukując kandydatów „I ty możesz zostać posłem, senatorem, prezydentem lub radnym”. Na liście kandydatów w okręgu nr 15 na pierwszym miejscu znalazł się Piotr Bakun, który w roku podjął próbę jako kandydat w wyborach na Prezydenta Polski. Od 2020 roku pełni funkcję Przewodniczącego Partii. Z nr 2 startuje Sebastian Molo - specjalista do spraw marketingu z Borusowe, a „trójką” jest Justyna Madej - technik ogrodnik z Siedliszowic. Powiat tarnowski reprezentują też: Anna Cabaj (nr 4) pracownik socjalny z Siedliszowice, Ernest Kisielewski ( nr 6) - technik mechanik z Tarnowa, Tomasz Łopatka (nr 9) -przedstawiciel handlowy z Tarnowa, Jan Pietraszek (nr 12) - mechanik maszyn i urządzeń z Woli Rogowskiej, Dariusz Kołton (nr 13) inżynier teleinformatyk  z Pogórskiej Woli i Andrzej Stefan Sztorc (nr 21) - politolog z Woli Rzędzińskie. Nikt z kandydatów nie należy do partii politycznej.

  • Zobacz:
Nietypowa akcja kandydata Bezpartyjnych Samorządowców z Krakowa. Rozdawał darmowe bilety
Darmowa komunikacja miejsca i regionalna? Takie rozwiązania chcieliby wprowadzić Bezpartyjni Samorządowcy. W Krakowie Michał Filipek, który

KW Bezpartyjni Samorządowcy

  1. Piotr Stanisław Bakun - rolnik - Warszawa - członek partii politycznej: Bezpartyjni
  2. Sebastian Józef Molo - specjalista do spraw marketingu - Borusowa - nie należy do partii politycznej
  3. Justyna Joanna Madej - technik ogrodnik - Siedliszowice - nie należy do partii politycznej
  4. Anna Cabaj - pracownik socjalny - Siedliszowice - nie należy do partii politycznej
  5. Ernest Czesław Kisielewski - technik mechanik - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  6. Magdalena Barbara Kołton - pracownik działu kadr - Świebodzin - nie należy do partii politycznej
  7. Tomasz Dominik Łopatka - przedstawiciel handlowy - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  8. Bożena Anna Szczeciak - księgowy - Wrocław - nie należy do partii politycznej
  9. Jan Janusz Pietraszek - mechanik maszyn i urządzeń - Wola Rogowska - nie należy do partii politycznej
  10. Paulina Wiktoria Gołembicka - pedagog - Wrocław - członek partii politycznej: Bezpartyjni Samorządowcy-Łączy nas Polska
  11. Piotr Jan Stach - dyrektor handlowy - Golemki - nie należy do partii politycznej
  12. Magdalena Juzyszyn - specjalista do spraw logistyki - Trzebnica - nie należy do partii politycznej
  13. Dariusz Andrzej Kołton - inżynier teleinformatyk - Pogórska Wola - nie należy do partii politycznej
  14. Julia Apolonia Matunin - specjalista ds. sprzedaży - Wrocław - nie należy do partii politycznej
  15. Ryszard Piątek - hodowca bydła - Przybysławice - nie należy do partii politycznej
  16. Dorota Orlińska - paleontolog - Elbląg - nie należy do partii politycznej
  17. Katarzyna Cieślik - organizator imprez rozrywkowych - Wrocław - nie należy do partii politycznej
  18. Andrzej Stefan Sztorc - politolog - Wola Rzędzińska - nie należy do partii politycznej

Trzecia Droga – nr 2

Mocnych kandydatów ma na swojej liście Trzecia Droga. Nazwiska dobrze znane mieszkańcom południa kraju mają pomóc koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 zdobyć zaufanie wyborców, które przełoży się na ilość mandatów w parlamencie.

  • Zobacz:
Kto powalczy o głosy wyborców? Trzecia Droga zaprezentowała liderów list w Małopolsce
Trzecia Droga zaprezentowała liderów list w Małopolsce. Nazwiska dobrze znane mieszkańcom południa kraju mają pomóc koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego

Już tradycyjnie w okręgu nr 15 (powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki oraz miasto Tarnów) listę otworzy Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Z kolei z drugiego miejsca wystartuje Radny Miasta Tarnowa, Piotr Górnikiewicz, a z trzeciego obecny poseł Stanisław Bukowiec. Nie zabraknie też przedstawicieli powiatu tarnowskiego. Na liście Trzeciej Drogi z nr. 7 Jest Tadeusz Kwiatkowski, doświadczony samorządowiec, zastępca prezydenta Tarnowa ds. infrastruktury (z PSL-u). N 12r ma Jolanta Nosek - polonistka z Tarnowa, należąca o Polski 2050 Szymona Hołowni, a nr 17 - Anna Skalak -  nauczycielka z Żabna, z PSL.

KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni

  1. Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz - lekarz - Kraków - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. Piotr Tadeusz Górnikiewicz - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  3. Stanisław  Marcin Bukowiec - przedsiębiorca - Bochnia - nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Polskie Stronnictwo Ludowe
  4. Lech Jerzy Pankiewicz - lekarz weterynarii - Wieliczka - nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Polska 2050 Szymona Hołowni
  5. Wojciech Kozak - inżynier mechanik środków transportu - Zabawa - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  6. Małgorzata Anna Klima - przedsiębiorca - Niepołomice - nie należy do      partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Polska 2050 Szymona      Hołowni
  7. Tadeusz Kwiatkowski -  samorządowiec - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  8. Paulina Anna Zięba - nauczyciel - Bochnia - członek partii  politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  9. Alina Maria Barbachen - położna - Tarnowiec - nie należy do partii politycznej
  10. Grzegorz Maciej Sopala - przedsiębiorca - Szklana - członek partii      politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  11. Bogusław Kamiński - ekonomista - Połom Mały - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  12. Jolanta Małgorzata Nosek - polonistka - Tarnów - członek partii  politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  13. Jan Andrzej Pąjąk - prawnik - Ispina - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  14. Grzegorz Brach - nauczyciel - Dębno - nie należy do partii politycznej
  15. Teresa Anna Molong - przedsiębiorca - Łętkowice - Kolonia - nie  należy do partii politycznej
  16. Agnieszka Anna Łanecka - ekonomista - Proszowice - nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Polska 2050 Szymona      Hołowni
  17. Anna Teresa Skalak -  nauczyciel - Żabno - członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  18. Mirosław  Adam Chodur - przedsiębiorca - Stary Wiśnicz - członek  partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni

Nowa Lewica – nr 3

– Lewica jest gotowa na te wybory. Przygotowywaliśmy się przez ostatnie cztery lata do nich. Udało nam się stworzyć koalicję wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mają serce po lewej stronie i nie jest im wszystko jedno. Jest to bardzo potrzebne, kiedy trzeba mówić o czymś, o czym inni nie mają odwagi. Chodzi o rzeczy związane np. z walką o prawa kobiet, mniejszości seksualnych czy realnym rozdziałem kościoła od państwa. Po to jest właśnie Lewica – mówił w Krakowie europoseł Robert Biedroń. – Głos na Lewicę to wybór cywilizacyjny. Niedługo wszyscy staniemy przed wyborem pomiędzy Polską, która jest zakłamana, funkcjonująca na podwójnych standardach, a Polską otwartą i europejską – dodał.

Jedynką listy KW Nowa Lewica w okręgu tarnowskim jest Jacek Andrzej Jabłoński - przedsiębiorca z Tarnowa, dwójką - Dorota Kocoń, - pielęgniarka z Biskupic Radłowskich, a trójką - Jan Skiba - inżynier górnik z Brzeska.

Wśród kandydatów są też inni przedstawiciele regionu tarnowskiego. To Małgorzata Krupa (nr 8) - położna z Pogórskiej Woli, członek Nowe Lewicy Ryszard Kałat (nr 10) - radca prawny z Koszycy, też z Nowej Lewicy, Barbara Kusiak‑Kobylarz (nr 13) - księgowa z Tarnowa z Lewicy Razem, Marta Duda (nr 15) - pielęgniarka z Tarnowa, członek Nowej Lewicy, Jadwiga Urbanik (nr 17) - maszynista maszyn offsetowych z Łęgu Tarnowskiego – z Nowej Lewicy i Kamil  Mitera (nr 18) - student z Tarnowa, również z Nowej Lewicy.

  • Zobacz:
Lewica o propozycjach dla studentów: Nikt nigdy nie powinien być zmuszony do rzucenia studiów, bo nie ma gdzie mieszkać
Dofinansowanie nauki, 1000 zł dla studenta, płatne staże, mieszkania na tani wynajem i nowe akademiki – o postulatach Lewicy dla studentów i młodych

KW Nowa Lewica

  1. Jacek Andrzej Jabłoński - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  2. Dorota Kocoń - pielęgniarka - Biskupice Radłowskie - nie należy do partii politycznej
  3. Jan Skiba - inżynier górnik - górnictwo podziemne - Brzesko - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  4. Ewa Skowrońska - krawiec - Bochnia - nie należy do partii politycznej
  5. Magdalena Terefenko - student - Barwice - nie należy do partii politycznej
  6. Zdzisław Jan Dziob - inżynier górnik - górnictwo podziemne - Wieliczka - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  7. Jerzy Bogdan Fijałkowski - inżynier inżynierii środowiska - instalacje sanitarne - Brzesko - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  8. Małgorzata Anna Krupa - położna - Pogórska Wola - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  9. Agnieszka Anna Sienicka - nauczyciel przedmiotu w szkole podstawowej - Niepołomice - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  10. Ryszard Stanisław Kałat - radca prawny - Koszyce - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  11. Renata Lucyna Niziołek - nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne - Wieliczka - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  12. Mateusz Ryszard Burzawa - pracownik działu logistyki - Kraków - członek partii politycznej: Lewica Razem
  13. Barbara Maria Kusiak‑Kobylarz - księgowa - Tarnów - członek partii politycznej: Lewica Razem
  14. Konrad Krupa - programista aplikacji - Szewna - członek partii politycznej: Lewica Razem
  15. Marta Dorota Duda - pielęgniarka - Tarnów - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  16. Adam Marcin Turowicz - programista aplikacji - Kraków - członek partii politycznej: Lewica Razem
  17. Jadwiga Katarzyna Urbanik - maszynista maszyn offsetowych - Łęg Tarnowski - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  18. Kamil Marek Mitera - student - Tarnów - członek partii politycznej: Nowa Lewica
  • Zobacz:
Lewica podpisuje “Manifest Leśny” w Krakowie. “Konieczne są tu zmiany”
Ponad 240 organizacji i ruchów zajmujących się ochroną lasów podpisało „Manifest leśny” domagając się zmian w zarządzaniu lasami publicznymi w Polsce.

Prawo i Sprawiedliwość – nr 4

Prezes Jarosław Kaczyński długo trzymał w napięciu opinię publiczną, ale w końcu poznaliśmy "jedynki" partii rządzącej. — Najistotniejsza wiadomość jest taka, że mamy listy. Nie była to łatwa praca. Wydaje nam się, że ci, którzy zostaną zaprezentowani, to wybór najlepszy. Jesteśmy partią polską. Reprezentujemy cały przekrój polskiego społeczeństwa. Reprezentujemy też wspólną ideę. Idę budowy ustroju i efektywnego — mówił na konferencji prasowej prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

  • Zobacz:
PiS odkrywa karty w Małopolsce i prezentuje listy. Kto wystartuje do sejmu?
Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński długo trzymał w napięciu opinię publiczną, ale poznaliśmy “jedynki” partii rządzącej. Kto otworzy listy

Liderką listy do Sejmu w okręgu nr 15, podobnie jak cztery lata temu, będzie posłanka Anna Pieczarka, z dwójką wystartuje Józefa Szczurek-Żelazko, trzecie miejsce należeć będzie Urszuli Ruseckiej. Na liście PiS powiat tarnowski reprezentują również poseł Piotr Sak (nr 5) z Tarnowa z Suwerennej Polski, Ryszard Pagacz (nr 9) - wicewojewoda małopolski - Tarnów z PiS, Angelika Świtalska (nr 11) - pedagog z Tarnowa, Wojciech Skruch (nr 14) - prawnik z Tuchowa członek PiS, Anna Górska - pracownik socjalny z Nowodworza z PiS, Ewa Sojat (nr 17) – nauczycielka ze Zgłobic z PiS i Mateusz Janiczek (nr 18) - prawnik z Tuchowa, również z PiS.

  • Zobacz:
Zbigniew Ziobro w Tarnowie i Zakliczynie: Niemcy chcą umieścić na urzędzie polskiego premiera swojego Niemca
15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne, w których Polki i Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do sejmu i senatu.

KW Prawo i Sprawiedliwość

  1. Anna Maria Pieczarka - parlamentarzysta - Koszyce Wielkie - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  2. Józefa Szczurek-Żelazko - menager ochrony zdrowia - Nowy Sącz - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  3. Urszula Beata Rusecka - parlamentarzysta - Wieliczka - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  4. Wiesław Krajewski - parlamentarzysta - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  5. Piotr Paweł Sak - adwokat - Tarnów - członek partii politycznej: Suwerenna Polska
  6. Józef  Wojciech Gawron - inżynier mechanik - Górka Stogniowska - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  7. Piotr Marek Dziurdzia - nauczyciel akademicki - Bochnia - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  8. Tomasz Konrad Tomala - wyższy urzędnik państwowy - Wola Batorska - nie należy do partii politycznej
  9. Ryszard Pagacz - wicewojewoda małopolski - Tarnów - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  10. Norbert Jakub Kaczmarczyk - rolnik - Czajęczyce - członek partii politycznej: Suwerenna Polska
  11. Angelika Magdalena Świtalska - pedagog - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  12. Monika Agnieszka Pabjan - pracownik administracji biurowej - Biesiadki - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  13. Lesław Piotr Wieczorek - starosta - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  14. Wojciech Skruch -prawnik - Tuchów - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  15. Mariusz Artur Zając - menedżer - Bochnia - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  16. Anna Górska - pracownik socjalny - Nowodworze - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  17. Ewa Dorota Sojat - nauczyciel - Zgłobice - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  18. Mateusz Jakub Janiczek - prawnik - Tuchów - członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Konfederacja – nr 5

Już w połowie lipca Konfederacja zaprezentowała swoje pierwsze trójki, które otworzą listę kandydatów w poszczególnych okręgach. Liderami listy Konfederacji w okręgu nr 15 są Karol Pęczek (1) z Krakowa (Nowa Nadzieja – samorządowiec, członek rady krajowej partii), Patryk Mierzwa (2) z Brzeska (Ruch Narodowy – skarbnik w małopolskich strukturach partii) oraz Marta Mrzygłód (3) z Bochni (Konfederacja Korony Polskiej – przewodnicząca struktur w okręgu tarnowskim).

  • Zobacz:
Tarnów: Konfederacja zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu
– Kandydaci są to ludzie ideowi, ale i politycznie doświadczeni. Jesteśmy przekonani, że będą świetnie reprezentowali Konfederację, jeżeli uda im się dostać

Na liście jest kilku przedstawicieli powiatu tarnowskiego. Z numerem 5 startuje Przemysław Artur Martyka – bezpartyjny przedsiębiorca z Tarnowa. Ósmy jest Artur Antoni Irzykowski, tarnowski przedsiębiorca, członek Ruchu Narodowego, dziewiąta - Maria Barbara Lechowicz - kierownik recepcji również z Tarnowa. Swojego przedstawiciela mogą też mieć w sejmie mieszkańcy gminy Ryglice, bo „dwunastką” na liście KWW Konfederacja Wolność i Niepodległość jest Łukasz Usarz - programista z Zalasowej, członek Nowej Nadziei. W swoje szczęcie wierzy też Wiktoria Borucka - specjalista ds. pozyskiwania funduszy z Biadolin Radłowskich w gminie Wojnicz, która startuje jako 13.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

  1. Karol Krzysztof Pęczek - ekonomista - Kraków - członek partii  politycznej: Nowa Nadzieja
  2. Patryk Michał Mierzwa - przedsiębiorca - Wola Dębińska - członek  partii politycznej: Ruch Narodowy
  3. Marta Paulina Mrzygłód - menadżer ochrony zdrowia - Bochnia - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  4. Artur Andrzej Gondek - specjalista do spraw cyberbezpieczeństwa - Bochnia - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  5. Przemysław Artur Martyka - przedsiębiorca - Tarnów - nie należy do      partii politycznej
  6. Przemysław Marcin Staroń - handlowiec - Koźmice Wielkie - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  7. Kacper Marcin Głód - programista aplikacji - Bochnia - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  8. Artur Antoni Irzykowski - przedsiębiorca - Tarnów - członek  partii politycznej: Ruch Narodowy
  9. Maria Barbara Lechowicz - kierownik recepcji - Tarnów - nie  należy do partii politycznej
  10. Mirosław Sławomir Karczmarczyk - politolog - Świebodzin - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  11. Elżbieta Zofia Weigel‑Milleret - nauczyciel - Bochnia - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  12. Łukasz Adam Usarz - programista - Zalasowa - członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  13. Wiktoria Patrycja Borucka - specjalista ds. pozyskiwania funduszy  - Biadoliny Radłowskie - nie należy do partii politycznej
  14. Maciej Zbigniew Sosin - inżynier programista - Lednica Górna - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  15. Beata Anna Jedynak‑Wójcik - pracownik administracyjny -  Zabierzów Bocheński - nie należy do partii politycznej
  16. Iwona Bogaczyk - rolnik - Strzeszyn - nie należy do partii politycznej
  17. Agata Magdalena Smoła - stomatolog - Nowy Wiśnicz - członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  18. Krzysztof Grzegorz Gagatek - agent ubezpieczeniowy - Czchów - członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  • Zobacz:
Konfederacja w Krakowie. “To, co robimy jest to prawdziwa rewolucja uprawiania polityki”
Walka z obecnym system polityczno-gospodarczym, prostsze podatki i koniec z biurokracją. Takie postulaty wybrzmiewały podczas wczorajszego (27 sierpnia)

Koalicja Obywatelska – nr 6

– Chcemy tego, aby każdy w naszym kraju czuł się jak u siebie w domu, żeby nie było wykluczenia i nienawiści. Każdy z nas ma własną godność. I ta godność jest dla nas najcenniejsza – mówiła Urszula Augustyn podczas konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej w Tarnowie. Urszula Augustyn otwiera listę KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni w okręgu tarnowskim (do którego należy powiat wielicki). Na listach u boku weteranów politycznych znalazło się wiele nowych twarzy, które mają pomóc największej obecnie partii opozycyjnej wygrać wybory parlamentarne w październiku.

Kto finalnie znalazł się na listach Koalicji Obywatelskiej? O mandat w okręgu 34 senackim powalczy starosta bocheński, Adam Korta.

  • Zobacz:
Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów. “Chcę bronić Polski przed centralizacją”
– Chcemy tego, aby każdy w naszym kraju czuł się jak u siebie w domu, żeby nie było wykluczenia i nienawiści. Każdy z nas ma własną godność. I ta godność

O mandat sejmowy w okręgu nr 15 wystartują była sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowego i obecna posłanka Urszula Augustyn (1), obecny prezydent Tarnowa Roman Ciepiela (2) oraz Elżbieta Achinger (3) – była posłanka i radna sejmiku Województwa Małopolskiego. Tuż za nią będzie na liście Robert Wardzała – były żużlowiec i poseł VII kadencji, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Z nr 7 wystartuje Agnieszka Włudyka-Śliwa - przedsiębiorca z  Ciężkowic, z 9 - Sebastian Stepek – przedsiębiorca z Tarnowa - członek .Nowoczesnej, 11 jest Ewa Jasiak - pielęgniarka z Tarnowa, 13 - Agnieszka Danielewicz - przedsiębiorca z Tarnowa, należąca do PO, 15 - Krzysztof Kuboń - koordynator projektów unijnych z Tarnowa, również członek PO, a 17 - Grzegorz Zygadło - specjalista kontroli jakości ze Starych Żukowic w gminie Lisia Góra.

Okręg nr 15 uznawany za jeden z bastionów Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, w wyborach parlamentarnych w 2019 roku PiS zdobyło blisko 60 proc. głosów, co przełożyło się na 7 z 9 możliwych do uzyskania mandatów. Zaledwie po jednym miejscu w sejmie udało się zdobyć Koalicji Obywatelskiej (Urszula Augustyn) oraz Polskiemu Stronnictwu Ludowemu (Władysław Kosiniak-Kamysz). Teraz ma się to jednak zmienić, a przynajmniej tak zapowiadają politycy KO.

  • Zobacz:
Liderzy Ruchu Tak! Dla Polski w Krakowie, Myślenicach i Tarnowie
Liderzy Ruchu Tak! Dla Polski zachęcali do głosowania na kandydatów, którzy będą reprezentować go w parlamencie.

KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

  1. Urszula Danuta Augustyn - dziennikarz - Tarnów - członek partii      politycznej: Platforma Obywatelska RP
  2. Roman Stefan Ciepiela - przedstawiciel władzy samorządowej - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  3. Elżbieta Jadwiga Achingier - przedsiębiorca - Raciborsko - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  4. Robert Marian Wardzała - menadżer - Tarnów - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  5. Magdalena Joanna Łacna - psycholog - Rzezawa - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  6. Łukasz  Seweryn Pasierb - kierownik projektu - Brzesko - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  7. Agnieszka Włudyka-Śliwa - przedsiębiorca - Ciężkowice - nie należy do partii politycznej
  8. Tomasz Cezary Pietras - księgowy - Dąbrowa Tarnowska - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  9. Sebastian Stepek - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Nowoczesna
  10. Jacek Andrzej Tomasik - teolog - Proszowice - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  11. Ewa Barbara Jasiak - pielęgniarka - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  12. Jan  Wiesław Musiał - prezes - Brzesko - nie należy do partii politycznej
  13. Agnieszka Danielewicz - przedsiębiorca - Tarnów - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  14. Jarosław Andrzej Marzec - nauczyciel - Lipnica Dolna - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  15. Krzysztof Maciej Kuboń - koordynator projektów unijnych - Tarnów -      członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  16. Paweł Władysław Drabik - przedsiębiorca - Niepołomice - członek partii politycznej: Ruch Społeczny Agrounia TAK
  17. Grzegorz Marek Zygadło - specjalista kontroli jakości - Stare Żukowice - nie należy do partii politycznej
  18. Oliwia Anna Jastrząb - student - Szczucin - członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Polska Jest Jedna – nr 7

Nową siłą polityczna, która również zarejestrowała listy w całej Polsce jest Polska Jest Jedna. To ruch społeczny i partia, której liderem jest Rafał Piech - od 2014 Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Początkowo podjęta przez Prezydenta Piecha inicjatywa miała na celu obronę konstytucyjnych praw wolności w zakresie decydowania o własnym zdrowiu, przeciwstawienia się segregacji sanitarnej i wynikającym z niej przymusom. Po kilku miesiącach apeli i publicznych protestów, inicjatywa ta przerodziła się w nowy na politycznej scenie Polski.

Na jej liście w okręgu nr 15 jest liczna reprezentacja wyborców z okolic Tarnowa. „Jedynką” jest Elżbieta Naleźnik - psycholog z Żębocina, „dwójką” Kamila Dąbek z Wieliczki, a „trójką” - Ewa Latocha - architekt krajobrazu z Łętowic.

Pozostali kandydaci z powiatu tarnowskiego to Grzegorz Iwaniec (nr 4) - informatyk z Pleśnej, Anna Gastoł (nr 6)- położna dyplomowana z Tarnowa, członek partii Polska Jest Jedna, Barbara Kołodziej (nr 7) - specjalista ds. teletransmisji z Koszyc Wielkich, Renata Kocik (nr 8) - terapeuta zajęciowy z Lubinki, Żaneta Sutkowska (nr 9) - technik ochrony osób i mienia z Tarnowa, Adam Tryba (nr 11) –przedsiębiorca z Koszyc Małych, Teresa Uchat (nr 13) - kolejarz z Gromnik i Marcin Klich (nr 15) - inżynier budownictwa ze Zbylitowskie Góry.

  • Zobacz:
W Wieliczce zna go prawie każdy. Teraz chce podbić Senat
Koniec z biurokracją i reprezentowaniem interesów partii, a także bycie blisko mieszkańców. Aktywista i działacz społeczny z Wieliczki, Bartłomiej Krzych

KW Polska Jest Jedna

  1. Elżbieta Jolanta Naleźnik - psycholog - Żębocin - nie należy do partii politycznej
  2. Kamila Maria Dąbek - prezes - Wieliczka - członek partii  politycznej: Polska Jest Jedna
  3. Ewa Danuta Latocha - architekt krajobrazu - Łętowice - nie należy do partii politycznej
  4. Grzegorz Iwaniec - informatyk - Pleśna - nie należy do partii politycznej
  5. Krystian Bogdan Kamczyk - prawnik - Wielka Wieś - nie należy do partii politycznej
  6. Anna Beata Gastoł - położna dyplomowana - Tarnów - członek partii politycznej: Polska Jest Jedna
  7. Barbara Maria Kołodziej - specjalista ds. teletransmisji - Koszyce Wielkie - nie należy do partii politycznej
  8. Renata Agnieszka Kocik - terapeuta zajęciowy - Lubinka - nie należy do partii politycznej
  9. Żaneta Maria Sutkowska - technik ochrony osób mienia - Tarnów - nie należy do partii politycznej
  10. Robert Jacek Piorunowicz - rolnik - Posiłów - nie należy do partii politycznej
  11. Adam Tryba - przedsiębiorca - Koszyce Małe - nie należy do partii politycznej
  12. Janusz  Tadeusz Wiśniewski - przedsiębiorca - Wola Przemykowska - nie należy do partii politycznej
  13. Teresa Halina Uchat - kolejarz - Gromnik - nie należy do partii      politycznej
  14. Stanisław Pasierb - budowlaniec - Mokrzyska - nie należy do partii politycznej
  15. Marcin  Tomasz Klich - inżynier budownictwa - Zbylitowska Góra - nie należy do partii politycznej

Kto do senatu?

W okręgu wyborczym numer 35 w wyborach do Senatu, obejmującym powiaty: dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów możemy wybrać jednego z pięciu kandydatów. Numery, które wylosowali nie porywają się z numerami list, warto na to zwrócić uwagę. I tak nr 1 to Dariusz Klich - bioinżynier ze Zbylitowskiej Góry, bezpartyjny, z KW Polska Jest Jedna. Nr 2 to Mirosław Poświatowski, drukarz z
Tarnowa, członek partii Konfederacja Korony Polskiej z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Nr 3 ma Stanisław Sorys - nauczyciel akademicki (nauki społeczne) z Pleśnej, członek PSL z KKW Trzecia Droga PSL-Pl2050 Szymona Hołowni. Nr 4 to Józef Sztorc - technik elektryk z Woli Rzędzińskie, bezpartyjny, z KW Bezpartyjni Samorządowcy, a ostatni na liście senackiej z nr 5 jest Kazimierz Wiatr - nauczyciel akademicki (nauki techniczne) z Krakowa, członek PiS, który ubiega się o szóstą kadencję (jest senatorem od 2005 roku).

Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Jednym z wiarygodnych źródeł informacji w zakresie poszukiwania przypisanego nam lokalu wyborczego jest stron internetowa urzędu miasta lub gminy, w której jesteśmy zameldowani lub przebywamy w dniu wyborów. Innym równie dobrze sprawdzającym się sposobem jest skorzystanie ze strony wybory.gov.pl, gdzie można skorzystać z funkcji „Wyszukiwarka obwodów", aby odnaleźć lokal wyborczy odpowiedni dla nas.

Jak dopisać się do rejestru wyborców?

Osoby, które chciałyby dopisać się do rejestru wyborców, powinny złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w swoim miejscu zamieszkania. Procedura nie jest skomplikowana. Wystarczy wypełnić krótki wniosek, deklarację i oświadczenie wraz z dokumentami, które potwierdzając nasze stałe zamieszkania pod adresem wpisania do rejestru wyborców. Następnie złożyć wniosek osobiście w urzędzie lub bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem platformy ePUAP, dzięki udostępnionej e-usłudze.

Trzeba jednak pamiętać, aby składając wniosek o wpisanie do rejestru wyborców, dołączyć także dokumenty, które potwierdzą nasze stałe zamieszkiwanie pod adresem, który zostanie nam przypisany w rejestrze wyborców.

Nie można odkładać tego na ostatnią chwilę przed wyborami, bo urzędnicy mogą po prostu z tym nie zdążyć.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka