wtorek, 12 października 2021 10:34

Sądeczanin Jakub Olszewski - złoty medalista MŚ Siatkarzy. „Zapał do sportu rozpalił w nim ojciec”

Autor Aleksandra Tokarz
Sądeczanin Jakub Olszewski - złoty medalista MŚ Siatkarzy. „Zapał do sportu rozpalił w nim ojciec”

Jest nastolatkiem z Nowego Sącza. Zapał do sportu rozpalił w nim ojciec. W ubiegłym miesiącu został mistrzem świata kadetów w piłce siatkowej. Jakub Olszewski, bo o nim mowa, gościł w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Z dumą patrzę na sukcesy, jakie na arenie międzynarodowej odnoszą nasi sportowcy. Małopolska może poszczycić się wieloma utalentowanymi Mieszkańcami. Do grona najbardziej zasłużonych dla naszego województwa dołączył niedawno Jakub Olszewski – kapitan reprezentacji Polski juniorów młodszych w piłce siatkowej, Sądeczanin, który z Mistrzostw Świata Siatkarzy U19 w Teheranie wrócił ze złotym medalem. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jakub Olszewski jest wychowankiem Sądeckiego Klubu Piłki Siatkowej „Dunajec”, gdzie pod okiem swojego taty Tadeusza od pierwszej klasy podstawówki uczył się, na czym polega gra drużynowa. Obecnie jego trenerem jest Michał Bąkiewicz.

Polskę na Mistrzostwach w Iranie reprezentowali także: Kajetan Kubicki, Kamil Szymendera, Jakub Majchrzak, Tytus Nowik, Piotr Śliwka, Mateusz Kufka, Kuba Hawryluk, Damian Biliński, Dominik Czerny, Kacper Ratajewski i Mateusz Nowak.

inf./fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje