czwartek, 1 lutego 2024 15:29

Skandal na dyżurze. Pacjenci wezwali policję

Autor Katarzyna Jamróz
Skandal na dyżurze. Pacjenci wezwali policję

W minioną sobotę (27 stycznia) policja interweniowała w Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, zlokalizowanej przy Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Korzystający z całodobowej opieki medycznej pacjenci podejrzewali, że pełniący dyżur lekarz jest nietrzeźwy.

Podczas weryfikowania zgłoszenia przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy okazało się, że lekarz nie jest nietrzeźwy. Z kolei przeprowadzony na obecność narkotyków test wskazał wynik pozytywny, co oznaczało, że 34-latek wykonywał swoje obowiązki pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Przyjął 22 pacjentów

Mężczyznę przewieziono na Komendę Miejską Policji w Tarnowie, gdzie został przesłuchany oraz pobrano mu krew do dalszych badań. Jej analiza pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jaką substancję przyjął 34-latek. Lekarz, po wykonaniu niezbędnych czynności koniecznych do prowadzonego postępowania, został zwolniony do domu. – W tej chwili policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum prowadzą dochodzenie w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki nad osobami narażonymi na niebezpieczeństwo. Postępowanie jest prowadzone w kierunku artykułu 160 par. 2 kodeksu karnego i jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Z dokumentacji medycznej wynika, że mężczyzna na dyżurze przyjął 22 pacjentów.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka