środa, 1 lutego 2023 11:05

[SONDAŻ] Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski może przesądzić o wyniku wyborów do sejmu i senatu

Autor Artykuł zewnętrzny
[SONDAŻ] Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski może przesądzić o wyniku wyborów do sejmu i senatu

Samorządowcy z TAK! Dla Polski trzecią siłą polityczną w jesiennych wyborach parlamentarnych – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research. – Wynik badania nie jest zaskoczeniem, ponieważ samorządowcy cieszą się dużym zaufaniem społecznym. Naszym celem jest jednak wspólna lista i zatrzymanie centralizacji Polski. Tego oczekują od nas nasi mieszkańcy – mówi Jacek Karnowski, prezes Ruchu Samorządowego i prezydent Sopotu.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentacyjnej, ogólnopolskiej próbie 1071 ankietowanych. Jeśli wybory odbyłyby się w styczniu wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z  poparciem 22 proc. Druga w sondażu była Koalicja Obywatelska (17,4 proc). Samorządowcy – gdyby kandydowali z własnego komitetu TAK! Dla Polski – mogliby liczyć na poparcie aż 10,7 proc. wyborców. Do Sejmu weszłaby także Polska 2050 Szymona Hołowni (9,1 proc.), Konfederacja (9,0 proc.) i Lewica (7,1 proc.).

"Zaufanie, jakim darzą nas mieszkanki i mieszkańcy, w naszych miastach, gminach i wsiach, to gigantyczna odpowiedzialność, a zarazem olbrzymi potencjał. Pokazuje to sondaż - 10,7 proc. Ruch Samorządowy Tak Dla Polski dopalaczem dla opozycji!" - skomentował wyniki sondażu Ruch Tak! Dla Polski na Facebooku.

Zaufanie, jakim darzą nas mieszkanki i mieszkańcy, w naszych miastach, gminach i wsiach, to gigantyczna...

Opublikowany przez Ruch Samorządowy Tak Dla Polski Wtorek, 31 stycznia 2023

fot. Fb. Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka