środa, 6 marca 2024 14:16

[WIDEO] Józef Tomal: "To co nie udało się przed II wojną światową, udało się nam". Starosta zaprosił na wirtualną wycieczkę po powiecie myślenickim

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Józef Tomal: "To co nie udało się przed II wojną światową, udało się nam". Starosta zaprosił na wirtualną wycieczkę po powiecie myślenickim

- Kończy się największa inwestycja tej kadencji, o wartości prawie 10 mln zł. To 4 kilometry nowego chodnika, asfaltu i nowy most. Takich mostów zbudowaliśmy w ostatnim czasie ponad 20 - wylicza Józef Tomal. Starosta myślenicki podsumował najważniejsze inwestycje zrealizowane w tej kadencji i zapewnił, że to nie koniec działań dla mieszkańców powiatu myślenickiego.  

Najnowocześniejszy budynek starostwa powiatowego w Małopolsce z wygodnym parkingiem dla interesantów, punkt paszportowy w Myślenicach, w którym można zdobyć ten ważny dokument, bez konieczności wyjazdu do Krakowa, kończące się inwestycje drogowe, które poprawią bezpieczeństwo kierowców i pieszych, w końcu "wisienka na torcie" - nowe skrzydło myślenickiego liceum - to tylko kilka najważniejszych zmian, które pokazuje podczas objazdu powiatu starosta myślenicki, Józef Tomal.

  • Zobacz:
Ruszają prace za 11 mln. Duże inwestycje na drogach pow. myślenickiego
Starostowie Józef Tomal i Rafał Kudas wzięli udział w podpisaniu umowy na trzy duże inwestycje drogowe na drogach powiatowych w powiecie myślenickim

Na trasie wirtualnej wycieczki ze starostą, która rozpoczyna się przed nowym gmachem starostwa w Myślenicach przy ulicy Drogowców 2A (uroczyście otwartym 27 maja 2022 roku), są Osieczany, gdzie trwają ostatnie prace przy modernizacji odcinka drogi w kierunku Buliny i Zasania. Potem zatrzymujemy się ma granicy Polanki i Zawady. - Kończy się największa inwestycja tej kadencji, o wartości prawie 10 mln zł. To 4 kilometry nowego chodnika, asfaltu i nowy most. Takich mostów zbudowaliśmy w ostatnim czasie ponad 20 - wylicza Józef Tomal w pobliżu nowego mostu na drodze powiatowej Zawada - Polanka.

O ważnych dla mieszkańców inwestycjach mówią sołtys Osieczan, Marcin Dudzik i sołtyska Zawady, Irena Chebda, dla których najważniejsza jest budowa nowych chodników (przy drodze Polanka - Zawada - Krzyszkowice położono ich ponad 10 kilometrów) i poprawa bezpieczeństwa dorosłych mieszkańców i dzieci.

- To co nie udało się przed II wojną światową, udało się nam - mówi Józef Tomal przed budynkiem myślenickiego liceum, które prawie 100 lat czekało na rozbudowę. Nowe skrzydło w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach, oddane do użytku w marcu 2023 roku, w którym znalazło się 10 super nowoczesnych sal multimedialnych jest dopasowane do zabytkowego gmachu i stanowi jego idealne dopełnienie.

  • Zobacz:
Myślenice. Otwarto nowe skrzydło w liceum przy Jagiellońskiej
Zakończyła się rozbudowa gmachu I LO w Myślenicach. Budynek przy ul. Jagiellońskiej zyskał nowe, dopełniające całości, skrzydło.

To nie koniec inwestycji w tym miejscu - Tam, gdzie teraz parkują samochody powstanie nowoczesna hala sportowa - zapowiada starosta, który sam jest absolwentem tego liceum i nie kryje zadowolenia z tej inwestycji.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka