poniedziałek, 30 grudnia 2019 14:57

Stroje karnawałowe - 9 propozycji

Autor Głos 24
Stroje karnawałowe - 9 propozycji

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższa pomyśleć o odpowiednich kostiumach karnawałowych. W 2020 r. karnawał jest wyjątkowo krótki, bo trwa zaledwie 51 dni od 7 stycznia do 26 lutego.

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższa pomyśleć o odpowiednich kostiumach karnawałowych. W 2020 r. karnawał jest wyjątkowo krótki, bo trwa zaledwie 51 dni od 7 stycznia do 26 lutego. Ten czas trzeba maksymalnie wykorzystać na różnego rodzaju imprezy te bardziej oficjalne i te mniej oficjalne, tzw. domówki. To doskonała okazja do całkowitego luzu, zabawy bez żadnych ograniczeń. W żadnym innym okresie roku zabawy nie są tak szaleńczo radosne, strój karnawałowy pozwala na pozbycie się dystansu do siebie i innych.

Karnawał to także okres zabaw dla dzieci organizowanych w szkołach i przedszkolach. Bardzo zależy im na tym, by ich przebranie było wyjątkowe i najlepsze. Dla rodziców to zawsze duży problem, by sprostać ich wymaganiom, bo jak zwykle codziennie mają inny pomysł i trudno za nimi nadążyć. Stroje na takie imprezy można wynająć lub kupić na własność, dla dzieci jednak najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczalnia strojów karnawałowych gdyż mogą z nich szybko wyrosnąć.

Zdając sobie sprawę z wielu dylematów związanych z przygotowaniem przebrania na imprezę karnawałową przygotowaliśmy kilka propozycji, które można wcielić w życie bezpośrednio w naszym sklepie, lub które mogą  zainspirować do stworzenia własnego kostiumu.

Stroje karnawałowe dla dorosłych

Dorośli czasami chcą się zachowywać jak małe dzieci i cofnąć się w czasie. Doskonale nadają się do tego zabawy karnawałowe. Odpowiednio dobrane kostiumy ułatwiają wcielenie się w zupełnie nową postać historyczną lub bajową. Nasze kostiumy karnawałowe pozwolą wcielić Ci się w każdą postać, bardziej lub mniej realną.

maska karnawałowa

Imprezy tematyczne

Od kilku lat cieszą się dużą popularnością, organizowane są w lokalach gastronomicznych, jak i na tzw. domówkach. Ich tematyka może być bardzo zróżnicowana, od inspiracji tematyką starożytną, po tematy współczesne inspirowane innymi kulturami. O sukcesie imprezy decydować będzie spójność dekoracji lokalu, dobór muzyki oraz przebrania uczestników. I tu może pojawić się problem, ponieważ nie wszyscy będą entuzjastycznie nastawieni do pomysłu. Ich obawy może budzić wybór przebrania, cena stroju. Rozwiązaniem może być zarezerwowanie strojów w naszej wypożyczalni dla wszystkich uczestników imprezy. Zapewniamy duży wybór strojów karnawałowych, różne rozmiary, indywidualne dopasowania oraz atrakcyjne rabaty. Wspólny wybór strojów też może przerodzić się w całkiem niezłą zabawę.

Bal przebierańców

To bardzo powszechnie organizowane imprezy w okresie karnawału. Nie ma sztywnych reguł, każdy może przyjść w dowolnie wybranym kostiumie, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jednym wystarczy balowa sukienka i maska założona na twarz, inni wolą stroje karnawałowe zapewniające im całkowitą anonimowość. Dzięki temu czują się nie tylko bardzo swobodnie, ale wielką radość sprawia im fakt, że nawet bliscy znajomi nie potrafią ich rozpoznać, a zgadywanie może być dodatkową atrakcją wieczoru.

Dla tych, którzy mają dylematy jakie stroje na karnawał będą najlepsze mamy kilka podpowiedzi. Ich konkretna realizacja zależy od indywidualnych upodobań.

  1. Kochane pluszaki. To od kilku sezonów bardzo modny motyw. Można wcielić się w przymilnego kotka, bardziej drapieżnego tygrysa lub króla zwierząt, czyli lwa. Opcji do wyboru jest znacznie więcej. Oferujemy także przebranie za pingwina, bociana lub sowę. Do wyboru mamy także stroje hipopotama, goryla lub niedźwiedzia. To zwierzęta o dużych gabarytach, ale rozmiar kostiumu dostosujemy do konkretnej osoby.

  2. Komu nie pasują zwierzęta i skłania się ku wegetarianizmowi może przebrać się za zdrowe owoce. To także stroje karnawalowe cieszące się dużą popularnością. Marchewka, jabłko, pomidor, dynia to tylko kilka przykładów.

  3. Stroje historyczne przeznaczone są dla tych, którzy chcą choć na chwilę przenieść się w inne czasy. Dobrze dobrany kostium karnawałowy pozwoli szybko przeistoczyć się w cesarza rzymskiego, średniowiecznego mnicha, Krzyżaka, szlachcica Rzeczpospolitej, dwórkę królowej Bony lub sufrażystkę. Takie przebranie pasuje na każdą imprezę. Cena wypożyczenia zdecydowanie będzie niższa, niż samodzielne uszycie takiego kostiumu, dodatkowo także wierniej odda ducha epoki.

  4. Stroje klasyczne to oferta skierowana do osób, które obawiają się eksperymentów kostiumowych. Angielski lord we fraku, dżentelmen z okresu międzywojennego nie zapewniają anonimowości, ale zawsze będą prezentować się elegancko. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku strojów dla kobiet, które w doborze kostiumów są bardziej odważne.

Wszystkie nasze stroje dostępne są w różnych wersjach, więc nie ma problemu z wybraniem tej najlepiej pasującej do charakteru osoby i balu przebierańców. Rozmiar kostiumu zawsze dopasowujemy indywidualnie, więc nie ma obaw, że będzie za szeroki i będzie "wisiał" . Wszystkie kostiumy dostępne w naszym sklepie zapewniają pełną swobodę ruchu i nie stanowią przeszkody nawet w bardzo szybkich tańcach.

Stroje karnawałowe dla dzieci

Styczeń to przede wszystkim okres, w którym przedszkola i szkoły organizują bal przebierańców. Bardzo często powiązany jest on z konkursem na najpiękniejszy strój. To przede wszystkim wyzwanie dla rodziców, którzy muszą przygotować stroje karnawałowe spełniające wymagania stawiane przez dzieci. Nie jest to łatwe, bo co chwilę zmieniają swoje zdanie. Najpierw synek chce być Batmanem, ale później już nie, bo Krzyś będzie za niego przebrany. Jeszcze gorzej sprawa przedstawia się w przypadku dziewczynek.

dzieci w przebraniach

Na podstawie doświadczeń naszego sklepu wiemy, że największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się kostiumy karnawałowe związane z bohaterami bajek, zwierzętami, kreskówkami. Oczywiście wybory u dziewczynek i chłopców są całkowicie odmienne, ale ogólna tematyka jest zbieżna. Można podzielić ją na 5 kategorii:

  1. Klasyczne przebrania za księżniczki, królewny dla dziewczynek i królów, rycerzy dla chłopców. Poza tiulową sukienką lub ozdobnym płaszczem dla króla obowiązkowo głowę muszą zdobić piękne korony.

  2. Zwierzątka to strój bardzo chętnie wybierany przez dzieci. Oferujemy w tym zakresie bardzo duży asortyment. By znaleźć ten właściwy wystarczy na stronie naszego sklepu wpisać w wyszukiwarkę nazwę produktu, np. lew. W wynikach pokaże się kilka propozycji kostiumu w wersjach dla dorosłych i dla dzieci. Konkretny rozmiar można dopasować na miejscu.

  3. Bohaterowie filmów bardzo często się zmieniają, ale zdecydowanie serca dziewczynek podbiły Elsa i Anna z Krainy Lodu, a chłopców Złomek i Zygzak. To stroje, które najchętniej wybierają.

  4. Super bohaterowie to postacie, z którymi przedszkolaki bardzo często się utożsamiają. Chętnie  naśladują ich sposób zachowania, mówienia. Bardzo często choć przez chwilę chcą się poczuć tak silni jak oni i mieć specjalną misję do spełnienia. Chłopcy preferują Batmana i Supermana, dziewczynki zaś Pocahontas, Supergirl lub Kobiete Kot.

  5. Luźne pomysły to stroje karnawałowe przeznaczone dla dzieciaków, które nie potrafią zdecydować się na żaden z powyższych pomysłów. Można zasugerować im strój strażaka, policjanta lub lotnika. Większość chłopców w przyszłości chce zostać którymś z nich. Dla dziewczynek dobrą propozycją może być przebranie za lekarkę, pielęgniarkę lub stewardessę.

W przypadku najmłodszych najważniejszą sprawą jest, by w pełni zaakceptowały swój strój, wtedy bal karnawałowy będzie całkowicie udany. Najprostszym sposobem na to jest przyprowadzenie dziecka do naszego sklepu. Przygotujemy kilka różnych propozycji strojów, a dziecko wybierze ten, który najbardziej się mu spodoba.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka