wtorek, 5 maja 2020 09:32

Sucha Beskidzka: Piraci drogowi, nietrzeźwi, quady. Policjanci podsumowali majowy weekend

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Piraci drogowi, nietrzeźwi, quady. Policjanci podsumowali majowy weekend

Podczas długiego, majowego weekendu policjanci w powiecie suskim pilnowali bezpieczeństwa nie tylko na drogach publicznych, ale też na szlakach Babiogórskiego Parku Narodowego oraz na ścieżkach i terenach leśnych.

W okresie od 1 do 3 maja br. odnotowano 36 przekroczeń dozwolonej prędkości. 2 maja, w miejscowości Zembrzyce funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 20-latka, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym aż o 71 km/h. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy oraz ukaraniem mandatem karnym.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w miejscowości Wieprzec, dzielnicowy zatrzymał 64-latka kierującego samochodem m-ki Renault, który jak się okazało, kierował w stanie nietrzeźwości (prawie promil alkoholu w organizmie). Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Podczas tegorocznego majowego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu suskiego wraz z policjantami czuwali także funkcjonariusze Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Straży Leśnej Nadleśnictwa Sucha Beskidzka. Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających ze ścieżek i szlaków górskich oraz terenów leśnych, a także ujawnienie sprawców przestępstw i wykroczeń oraz eliminowanie z ruchu pojazdów silnikowych poruszających się po terenach leśnych w miejscach niedozwolonych.

W okresie od 1 do 3 maja wspólnie z funkcjonariuszami Babiogórskiego Parku Narodowego podjęto 8 interwencji dotyczących m.in. przepisów ustawy o ochronie przyrody. Wobec osób, które łamały przepisy, funkcjonariusze zastosowali pouczenia.

W działaniach ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Sucha Beskidzka policjanci podjęli dwie interwencje, stwierdzając przy tym siedem naruszeń przepisów. W rejonie ul. Leśnej w Makowie Podhalańskim zatrzymano pojazdy typu quad, których kierujący naruszyli przepisy poruszania się pojazdami silnikowymi po lasach. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Druga interwencja została podjęta w stosunku do kierujących samochodami po terenie lasów Państwowych w Zawoi. Wobec dwóch kierujących zastosowano postępowanie mandatowe, a wobec 3 pozostałych poprzestano na pouczeniu.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje