poniedziałek, 2 stycznia 2023 11:20

Szczoteczka soniczna czy magnetyczna

Autor Artykuł sponsorowany
Szczoteczka soniczna czy magnetyczna

Szczoteczka soniczna to produkt doskonale znany już od wielu lat na rynku. Pomaga usunąć wszelkie nieczystości z jamy ustnej. Wiele osób z przyjemnością korzysta z takich modeli. Nie oznacza to jednak, że nie można zainteresować się nową serią produktów, jakie zaproponowała marka Oral-B. Oto ich nowa szczoteczka magnetyczna, która obwieszcza nową rewolucję w przypadku mycia zębów.

  1. Szczoteczka soniczna czy magnetyczna
  2. Dokładniejsza higiena jamy ustnej

Szczoteczka soniczna czy magnetyczna

Może i na pierwszy rzut oka szczoteczka soniczna niczym nie różni się, jeżeli chodzi o model magnetyczny, ale są to tylko pozory. Jest kilka istotnych różnic, które warto wymienić, aby zdać sobie sprawę, że do higieny jamy ustnej będzie podchodziło się w zupełnie inny sposób. Szczoteczki magnetyczne to okrągła główka, która pozwala na wykonywanie ruchów oscylacyjno-rotacyjnych. Połączone są one z mikrowibracjami. Z płytki nazębnej zostają usunięte dzięki temu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które rozbijają płytkę bakteryjną.

Model soniczny posiada okrągłą główkę, która nie wykonuje ruchów pulsacyjnych, jedynie na jednej jednej płaszczyźnie - z boku na bok - wydobycie resztek pokarmowych może nie być takie łatwe. W szczoteczkach sonicznych do wyboru ma się tylko trzy tryby czyszczenia. Liniowy napęd magnetyczny pozwolił na zastosowanie od 5 do 7 trybów. Wszystko jednak zależne jest od tego z jakim dokładnie modelem ma się do czynienia. Istnieje bowiem kilka rodzajów szczoteczek z nowoczesnym napędem magnetycznym.

Dokładniejsza higiena jamy ustnej

Jeżeli ktoś miałby dalej przyjrzeć się różnicom, jakie występują pomiędzy tymi dwoma grupami produktów, to powinien wspomnieć o tym, że technika mycia nie należy do skomplikowanych. Oczywiście, jeżeli chodzi o technologię magnetyczną. Do dyspozycji w niej jest inteligentny czujnik nacisku, który wskazuje, czy użyta siła jest zbyt mała, wystarczająca, czy też za duża. Myjąc szczoteczką soniczną nie ma się do czynienia z takim inteligentnym czujnikiem.

Skoro już mowa o tym, jak działa szczoteczka magnetyczna, należy wspomnieć o tym, że wyposażona jest ona w specjalny, wbudowany timer OLED, dzięki czemu każdy będzie wiedział, ile tak naprawdę myje zęby. Chociaż dużo szczoteczek sonicznych również może pochwalić się także timerami - ale takimi zwykłymi.

Szczoteczka Oral B sprawia, że płytkę nazębną będzie naprawdę można zdecydowanie lepiej wyczyścić. Do tego pielęgnacja dziąseł również będzie odbywać się w odpowiednim momencie, dbając o prawidłową higienę jamy ustnej, w tym chociażby o oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych i innych, trudno dostępnych miejsc.

Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka