czwartek, 5 listopada 2020 12:19

Szerzyny: Powstanie centrum opieki dla setki najmłodszych! Kiedy będzie gotowe?

Autor Aleksandra Tokarz
Szerzyny: Powstanie centrum opieki dla setki najmłodszych! Kiedy będzie gotowe?

Niemal milion złotych z budżetu państwa otrzyma gmina Szerzyny na budowę budynku opieki nad małym dzieckiem. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wójt Grzegorz Gotfryd podpisali umowę o dofinansowanie tego zadania. Dzięki inwestycji zostanie zbudowane przedszkole, które pozwoli zapewnić opiekę dla stu dzieci.

– Gratuluję władzom i Mieszkańcom gminy Szerzyny wspaniałego przedsięwzięcia! Budowa centrum opieki nad małymi dziećmi to odpowiedź na potrzeby rodzin. Z satysfakcją podpisałem umowę, dzięki której z budżetu państwa na ten cel przeznaczona zostanie kwota w wysokości niemal miliona złotych. Środki z rezerwy ogólnej zostały przyznane na podstawie decyzji premiera Mateusza Morawieckiego – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Realizacja inwestycji pozwoli na zapewnienie komfortowych warunków lokalowych, dostosowanych do potrzeb stu dzieci. Do tej pory gmina Szerzyny, w której mieszka prawie 8 tys. osób, nie dysponowała odpowiednim lokalem, który mógłby zostać zaadoptowany na ten cel.

Tarnów: W listopadzie TALII nie będzie. Odbędzie się w późniejszym terminie?
XXIV Festiwal Komedii TALIA został odwołany. Rząd wprowadził nowe restrykcje - do 29 listopada kina, teatry, domy kultury czy galerie będą zamknięte. W związku z tym teatr im. L. Solskiego musiał odwołać wszystkie spektakle. Można starać się o zwrot kosztów za zakupione na TALIĘ bilety. W przypadku…

Cały obiekt będzie miał prawie 750 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Budynek został zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoki standard umożliwiający prawidłowy rozwój dzieci, jak też komfort pracy personelu. Będzie to obiekt w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej w latach 2016-2023 wynosi ponad 6,5 mln złotych.

fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje