poniedziałek, 12 kwietnia 2021 09:31

Szykuje się luzowanie obostrzeń. Co nas czeka?

Autor Aleksandra Tokarz
Szykuje się luzowanie obostrzeń. Co nas czeka?

Zamknięte galerie handlowe, restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne, żłobki oraz przedszkola. Nauka zdalna w szkołach, a działalność obiektów sportowych ograniczona do sportu zawodowego. To nasza teraźniejszość. Wkrótce może się to jednak zmienić.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, rząd szykuje pierwsze w tej fali epidemii trwałe luzowanie obostrzeń. Pierwsze decyzje mogą obowiązywać już od przyszłego tygodnia.

Pierwszych decyzji luzujących możemy spodziewać się już w najbliższą środę lub w czwartek. Przypomnijmy, obecne zalecenia, zakazy i nakazy wynikające z epidemii koronawirusa obowiązują do 18 kwietnia.

W maju wrócą wesela? „Mam bardzo dużą nadzieję”
W Polsce od połowy października obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji. Zamknięte pozostają restauracje, które posiłki mogą wydawać jedynie na wynos. Jak się okazuje, szansy wypatrywać można w nadchodzącym ociepleniu.

Jak informuje RMF FM, priorytetem ma być otwieranie żłobków, przedszkoli, a także powrót do szkół uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Pojawiła się również chęć otwarcia sportu na świeżym powietrzu.

Głównym pytaniem, które stoi teraz przed Rządowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego, to luzowanie obostrzeń ogólnopolsko, czy tylko w regionach, w których sytuacja wydaje się w miarę bezpieczna. Nad tym ministrowie mają zastanawiać się jeszcze dziś, a pod uwagę będzie brana głównie zajętość szpitalnych łóżek.

Warunkiem luzowania obecnych obostrzeń ma być jednak sytuacja, w której w tym tygodniu nie nastąpi nagłe pogorszenie stanu epidemicznego.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne

Polska

Polska - najnowsze informacje