środa, 22 maja 2019 14:40

Tajemnice Solnego Grodu czekają na odkrycie

Autor Mirosław Haładyj
Tajemnice Solnego Grodu czekają na odkrycie

13 maja 2019 rozpoczęła się II edycja e-konkursu pt.: „Tajemnice Solnego Grodu” zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży bocheńskiej Biblioteki.

Zadaniem uczestników konkursu jest udzielenie odpowiedzi na 3 zestawy pytań, umieszczanych na początku każdego tygodnia, na stronie internetowej i facebook’u Biblioteki. Każdy zestaw będzie zawierał 2 zdjęcia obiektów, np. pomników, budynków, rzeźb, znajdujących się w ogólnie dostępnych miejscach, na terenie naszego miasta. Biorący udział w konkursie będą musieli odpowiedzieć na pytanie gdzie dany obiekt się znajduje (ulica, plac itp.) i co przedstawia.

Celem konkursu jest rozwijanie potrzeby samodzielnego poszukiwania wiedzy o przeszłości oraz poznanie i popularyzacja historii regionu. Konkurs rozpoczął się 13 maja 2019 roku i będzie trwał do 31 maja 2019 roku. Warunkiem udziału w konkursie jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania, które należy dostarczyć do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży do dnia 11 czerwca 2019 roku.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi 16 czerwca 2019 roku podczas Literackiej Gry Terenowej, odbywającej się w przestrzeni miejskiej Parku Rodzinnego Uzbornia. Prosimy o uważne śledzenie strony internetowej Biblioteki oraz facbook'owym profilu instytucji.

Fot. i inf.: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wiktora w Bochni, UG Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje