czwartek, 2 września 2021 06:43

Tak zimnego sierpnia nie było jeszcze w XXI wieku. Co czeka nas we wrześniu?

Autor Aleksandra Tokarz
Tak zimnego sierpnia nie było jeszcze w XXI wieku. Co czeka nas we wrześniu?

- W tym roku sierpień był nie tylko wyjątkowo chłodny ale i mokry. Ostatni miesiąc wakacji zapisał się jako najzimniejszy w XXI wieku. Ostatnio tak zimne sierpnie obserwowaliśmy w 1998 i 1993 roku – informuje IMGW. We wrześniu pogoda może lekko odpuścić. Dziś w końcu będzie cieplej. Co ważne, nie będzie padać.

Dziś w najcieplejszym momencie dnia maksymalna temperatura wyniesie nawet 23 st. C na zachodzie kraju. Najchłodniej będzie na Podhalu. Tam termometry wskażą 12 stopni.

Wiatr na praktycznie całym terenie kraju będzie słaby i umiarkowany. Tylko na północy może być porywisty. Wiać będzie z kierunków zachodnich.

- Dzisiaj słonecznie i bez większych opadów deszczu, pozwoli to na stabilizację sytuacji na rzekach – informuje IMGW.

Na północnym wschodzie początkowo niekorzystny wpływ pogody, w godzinach okołopołudniowych poprawi się do korzystnego i jako taki utrzyma się aż do wieczora. Na pozostałym obszarze kraju warunki biometeorologiczne rano będą na ogół obojętne, a w pozostałej części dnia korzystne.

Jak wynika z najnowszych prognoz we wrześniu nie unikniemy poważnych ochłodzeń. Jest jednak szansa na naprawdę pogodne i ciepłe dni. Wrzesień 2021 ogólnie powinien przynieść wartości temperatury w pobliżu normy wieloletniej. Opady kształtować będą się w granicach średniej z lat 1991–2020 bądź nieco powyżej.

fot. ilustracyjne/pixabay

Polska

Polska - najnowsze informacje