środa, 13 kwietnia 2022 06:12

Tańczący grabarze z Ghany wesprą Ukrainę. Zdobyli milion dolarów!

Autor Marzena Gitler
Tańczący grabarze z Ghany wesprą Ukrainę. Zdobyli milion dolarów!

Słynni tańczący grabarze czyli grupa Nana Otafrija, bo tak nazywa się grupa z Ghany, sprzedała wideo ze swojego pokazu w czasie pogrzebu. Część sumy zasili ukraińską fundację "Powiernis Żywym", czyli "Wróć Żywym".

Nagranie zrobiło furorę w czasie pandemii. Grupa opublikowała je w sieci pod hasłem „Zostań w domu lub zatańcz z nami”. Nagranie zrobiło furorę. Stao się też źródłem nieskończonej ilości memów. Wideo kupiło studio muzyczne 3F Music za równowartość ponad miliona dolarów. Nagranie, oraz stworzone na jego podstawie memy będą nadal dostępne w internecie. Studio 3F Music zyskało natomiast niepodrabialny certyfikat cyfrowy, który wskazuje ich jako właściciela tego konkretnego wideo, a prawa autorskie do nagrania pozostały przy grabarzach z Ghany.

Część sumy Ghańczycy przekazali ukraińskiej fundacji o nazwie "Powiernis Żywym", czyli "Wróć Żywym". Adwokat Jewgien Worobiow poinformował na Twitterze, że fundacja otrzymała wsparcie w wysokości 250 tys. dol. Do wpisu dołączył zdjęcie Nana Otafrija, pozujących na tle flagi Ukrainy.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje