wtorek, 29 czerwca 2021 08:56

Tarnów. Metodą „na wnuczka” pozbawiła seniora wszystkich oszczędności. 20-latka jest w rękach policji [VIDEO]

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Metodą „na wnuczka” pozbawiła seniora wszystkich oszczędności. 20-latka jest w rękach policji [VIDEO]

Poszukiwania policjantów trwały kilka tygodni. W końcu udało się. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie doprowadzili do zatrzymania 20-letniej mieszkanki Dolnego Śląska. Kobieta pozbawiła 81-letniego tarnowianina wszystkich oszczędności - metodą "na wnuczka" wyłudziła od niego niemal 60 tysięcy złotych.

Pod koniec maja w Tarnowie oszuści byli nad wyraz aktywni. Jednym z poszkodowanym był 81-latek, który stracił 57 tysięcy złotych.

- Przebieg oszustw zwykle jest taki sam. Dzwoni telefon stacjonarny, najczęściej u seniorów, którzy ufni słuchają dramatycznych, wymyślonych historyjek. Wplatane są w nią losy wnuków, wnuczek, córek czy też synów, którzy brali udział w wypadku samochodowym. Następnie padają kwoty potrzebne do wpłacenia, by „zatrzymany” mógł odpowiadać przed sądem z tzw. wolnej stopy. Tak było też w przypadku tarnowskiego seniora, który przekazał osobiście 57 tysięcy złotych młodej dziewczynie. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zgłosił ten fakt tarnowskim policjantom - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji.

Rozpoczęły się poszukiwania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie po analizie zgromadzonych materiałów, wytypowali osobę odpowiedzialną za oszustwo. Okazała się nią 20-letnia kobieta. Do zatrzymania doszło w zeszłym tygodniu w Częstochowie. To mieszkanka Dolnego Śląska, która po przywiezieniu do tarnowskiej komendy przyznała się do oszustwa.

Tarnów. O włos od tragedii na torach! Kierowca nie upewnił się, że może przejechać
Wiadomości Tarnów. Kierowca nie upewnił się, że może pokonać niestrzeżony przejazd kolejowy. Za kierownicą 81-latek.

Policjanci doprowadzili ją do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszała zarzut oszustwa, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratury, młoda kobieta trafiła przed oblicze tarnowskiego sądu, który przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt i zastosował tę formę środka zapobiegawczego. Kobieta trafiła do aresztu śledczego na 3 miesiące.

- W Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie nadal prowadzone są czynności ukierunkowane na zebranie materiału dowodowego, który być może pozwoli na przedstawienie zatrzymanej kobiecie kolejnych zarzutów lub spersonalizuje innych podejrzanych w sprawach o tego typu oszustwa. Niestety, nie odzyskano pieniędzy, które senior przekazał oszustce - dodaje oficer prasowy.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje