środa, 28 kwietnia 2021 09:52

Tarnów. Miejski Punkt Szczepień rozpoczął działalność

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Miejski Punkt Szczepień rozpoczął działalność

W środę, 28 kwietnia, o godzinie 7 rozpoczął swoją działalność i przyjął pierwszych pacjentów Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie, który mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej.

Na pierwsze dwa dni szczepień miasto otrzymało z Agencji Rezerw Materiałowych 810 szczepionek i tyluż pacjentów powinno zostać zaszczepionych. Zainteresowanie szczepieniami jest bardzo duże. – Dzisiaj, w dniu otwarcia tarnowskiego punktu szczepień, zarejestrowanych było już ponad cztery tysiące chętnych – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Te liczby cieszą, bo biorąc pod uwagę osoby już zaszczepione widać, że tarnowianie chcą się szczepić i poważnie podchodzą do zagrożenia zachorowaniem na COVID-19.

Pierwsze godziny pokazały, iż punkt szczepień w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej pracuje bardzo sprawnie, szczepienia odbywają się w sześciu punktach i wszystko przebiega bardzo płynnie. Wywiad na temat stanu zdrowia i samo szczepienia trwa od 10 do 15 minut. Wszyscy chętni do zaszczepienia umawiani są na konkretne godziny, nie ma przestojów, nie tworzą się kolejki, jeżeli ktoś pojawi się za wcześnie może poczekać w komfortowych warunkach. Są przygotowane miejsca, aby już zaszczepieni pacjenci mogli odczekać określony czas w celu sprawdzenia, czy nie wystąpią jakieś niepożądane objawy, nad wszystkim czuwają lekarze i pielęgniarki.

Co dalej z wschodnią obwodnicą Tarnowa?
56 proc. z kwoty ponad 517 mln złotych - tyle miałaby kosztować miasto wschodnia obwodnica Tarnowa. Dokumentacja jest już gotowa, a przetarg mógłby zostać ogłoszony w lipcu. Miasta nie stać jednak na tę inwestycję.

Działanie miejskiego punktu szczepień związane jest z harmonogramem dostaw szczepionek, według wyliczeń istnieje możliwość szczepieni około 700 osób dziennie. Punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny i lodówki do przechowywania szczepionek, jest bardzo czytelnie oznakowany, zatrudniono doświadczony personel medyczny i specjalnie przeszkolony personel pomocniczy, pomagają też wolontariusze.

koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje