poniedziałek, 16 listopada 2020 12:10

Gmina Żabno: Nocne pożary to dzieło podpalacza? Spłonęły trzy budynki

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Żabno: Nocne pożary to dzieło podpalacza? Spłonęły trzy budynki

Minionej nocy strażacy w północnej części powiatu tarnowskiego gasili aż 3 pożary budynków gospodarczych. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Czy doszło do podpaleń? Co do tego mundurowi nie mają wątpliwości. W nocy paliły się aż trzy stodoły. Pierwszy pożar miał miejsce w Żabnie. Podczas działań gaśniczych do strażaków wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Chorążec. Trzecie zgłoszenie dotyczyło stodoły w miejscowości Sieradza. Akcja gaśnicza trwała do wczesnych godzin porannych.

Tarnów: Plan łącznika al. Tarnowskich z Tuchowską jeszcze w tym roku
Trwają prace nad nowym projektem drogi, który ma być gotowy jeszcze w tym roku. Spowoduje to, że z Alei Tarnowskich będzie można przejechać do ul. Tuchowskiej. Pierwsza część projektu od wykonawcy jest w trakcie weryfikacji przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie [/informacje/tarnow]- dotyczy od…

Budynki były opustoszałe, dzięki czemu w trakcie pożarów nikt nie ucierpiał. Wszystkie stodoły spłonęły jednak doszczętnie. Przechowywane było w nich siano, słoma, opał i narzędzia rolnicze.

Do podobnych zdarzeń doszło w tej okolicy w ubiegłym tygodniu - w piątek spłonęła stodoła w Sieradzy, w poniedziałek w Odpryszowie. Czy te zdarzenia łączą się? Serię podpaleń wyjaśnia tarnowska policja.

fot. Facebook/OSP Żabno

Tarnów - najnowsze informacje