wtorek, 24 listopada 2020 14:41

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu tarnowskiego. Rekordzista miał ponad 2,5 promila

Autor Aleksandra Tokarz
Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu tarnowskiego. Rekordzista miał ponad 2,5 promila

W miniony piątek i sobotę, trzech skrajnie nieodpowiedzialnych mężczyzn, w stanie upojenia alkoholowego, wsiadło w swoje samochody i ruszyło w trasę. Przeszkodzili im tarnowscy policjanci.

Pierwszy nietrzeźwy za kierownicą został zatrzymany w piątek tuż po godzinie 13.00 w Woli Rzędzińskiej przez patrol ruchu drogowego. 33-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jechał swoim volkswagenem, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy za kółkiem został zatrzymany w sobotę późnym popołudniem przez policjantów z Tuchowa. Mężczyzna w wieku 52 lat jechał renaultem, a w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Kilka godzin później, w Dębinie Zakrzowskiej, policjanci z Wojnicza zatrzymali 55-letnie mieszkańca powiatu tarnowskiego. Tym razem alkomat wskazał niechlubnego rekordzistę tego weekendu. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila i jechał drogą gminną swoim fordem.

-Wszystkie opisane przypadki skończyły się wszczęciem postępowania z artykułu 178a kodeksu karnego i będą prowadzone przez właściwe jednostki Policji garnizonu tarnowskiego. Ich zakończenie będzie skutkować kłopotami finansowymi w wysokości 5000 tysięcy złotych, widmem kary 2 lat więzienia oraz utratą uprawnień do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas 3 lat. Trzej mężczyźni już teraz stracili swoje prawa jazdy, a w pamięci niech pozostanie, jakie mieli szczęście, że nie doprowadzili do większej tragedii swoich rodzin, jak również dramatów innych użytkowników dróg - informują tarnowscy policjanci.

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje