wtorek, 27 kwietnia 2021 11:14

Tarnów. Seniorka uwierzyła „policjantowi”. Straciła ponad 80 tys. zł!

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Seniorka uwierzyła „policjantowi”. Straciła ponad 80 tys. zł!

Niezaprzeczalnie, będąc pod wpływem emocji, działamy odruchowo. Zwłaszcza kiedy osoba informuje nas, że ktoś bliski jest w niebezpieczeństwie. Tak było i tym razem. 92-letnia mieszkanka Tarnowa uwierzyła fałszywemu policjantowi. Straciła wszystkie oszczędności. Policja po raz kolejny apeluje.

W zeszłym tygodniu do Komisariatu Policji Tarnów – Centrum zgłosiła się oszukana, 92-letnia kobieta. - Sprawca w rozmowie telefonicznej wprowadził ją w błąd, podając się za policjanta. Pod pretekstem wpłaty kaucji za spowodowanie wypadku samochodowego przez jej syna, doprowadził pokrzywdzoną do tego, że kobieta wyciągnęła z domu pieniądze w sumie ponad 80 tysięcy złotych i przekazała oszustowi. Pieniądze sprawca odebrał u niej w mieszkaniu i słuch po nim zaginął – relacjonuje asp. Sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Jeszcze tego samego dnia oszuści po raz kolejny uaktywnili się na terenie Tarnowa. Rozmówcy jednak szybko orientowali się, że nie mają do czynienia z prawdziwymi policjantami i rozłączali połączenia.

Tarnów. Od tego miejsca zacznie się budowa węzła przesiadkowego. Prace ruszają
Nowoczesny węzeł przesiadkowy ma powstać na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Dworcową. Zadanie realizować będzie Przedsiębiorstwo usług Komunalnych, które zostało wyłonione podczas procedury przetargowej.

- Jest to najpewniejszy sposób na to, by uniknąć kłopotów finansowych – tłumaczy rzecznik. - Chrońmy siebie i swoich bliskich przed oszustwami. Ostrzegajmy swoich dziadków i starsze osoby, przed ludźmi podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów. Sami też bądźmy czujni. Im więcej i głośniej mówi się o tego rodzaju wyłudzeniach, tym trudniej ich dokonywać.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje