poniedziałek, 5 września 2022 12:50

Tarnów. ZDiK przyjmuje uwagi w sprawie rozkładów jazdy autobusów

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. ZDiK przyjmuje uwagi w sprawie rozkładów jazdy autobusów

We wrześniu dwukrotnie zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. Wynika to z konieczności optymalizacji kursów, aby uniknąć w ten sposób konieczności podnoszenia cen biletów. Zarząd Dróg i Komunikacji oczekuje na sugestie mieszkańców dotyczące rozkładów.

– W naszej ocenie oferta jest optymalna biorąc pod uwagę obecne możliwości finansowe. Została dopasowana przede wszystkim do oczekiwań uczniów, wracających do szkół i osób dojeżdżających do pracy, tak by zapewnić im sprawną i punktualną obsługę – mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji. – Jednak jesteśmy otwarci na sugestie mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy na co dzień korzystają z transportu publicznego. Mogą je zgłaszać mailowo lub telefonicznie. Wszystkie zgłoszenia będziemy analizowali i – w miarę możliwości – wprowadzali w życie.

W tym roku w budżecie Tarnowa na obsługę komunikacji miejskiej przeznaczono 27 milionów zł. Jednak inflacja w połączeniu ze wzrostem kosztów paliwa i energii powodują, że nawet ta spora kwota nie wystarczy na pokrycie kosztów. Dlatego też konieczna była redukcja niektórych kursów, zwłaszcza tych o małej frekwencji – wykonywanych w dni świąteczne i wolne od pracy lub w dni powszednie poza godzinami szczytu.

Od 1 września według nowych rozkładów kursują autobusy linii nr: 5, 6, 9, 14, 24 i 31. Przywrócona została również obsługa kursów zawieszanych na czas wakacji (opatrzone oznaczeniem W – linie: 1, 14, 24, 30, 34 i 46). Natomiast 12 września nowe rozkłady jazdy zaczną obowiązywać na liniach nr: 0, 1, 3, 11, 12, 30 oraz 2. Na pozostałych sześciu liniach komunikacyjnych nie przewiduje się zmian rozkładów jazdy.

Zarząd Dróg i Komunikacji przyjmuje uwagi i sugestie dotyczące zmian proponowanych w rozkładach jazdy tarnowskich autobusów pod adresem mailowym: zdik@zdik.tarnow.pl lub telefonicznie pod numerami: 14 688 31 03 oraz 14 688 31 04. Można je zgłaszać do końca września.

Inf./Fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka