środa, 27 stycznia 2021 12:18

Tarnowscy restauratorzy zwolnieni z opłaty alkoholowej? Miasto złoży projekt uchwały

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnowscy restauratorzy zwolnieni z opłaty alkoholowej? Miasto złoży projekt uchwały

Pandemia koronawirusa doprowadziła do poważnego kryzysu wielu sektorów. Ucierpieli hotelarze, właściciele stoków narciarskich czy restauratorzy. Sytuacji nie poprawiają koszty stałe, którymi są opłaty za dierżawę, media, czy te związane z zezwoleniami niezbędnymi dla utrzymania konkretnej działalności.

Władze Tarnowa chcą wesprzeć lokalnych restauratorów. Choć lokale pozostają zamknięte, wiele opłat trzeba uiścić. Wkrótce może się to jednak zmienić.

- Władze miejskie Tarnowa chcą wspomóc w miarę swoich skromnych możliwości lokalnych restauratorów, którzy ponoszą finansowe konsekwencje pandemicznego zamknięcia lokali, poprzez zwolnienie z części opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu – informują władze Tarnowa.

Radny ze Skrzyszowa stanie przed sądem. Jest oskarżony o udział w oszustwach na policjanta
Tadeuszowi K., radnemu ze Skrzyszowa, taksówkarzowi i byłemu funkcjonariuszowi służby więziennej zarzucano udział w grupie przestępczej oraz dokonywanie oszustw na szkodę 7 osób metodą „na policjanta”. Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Członkowie grupy, do…

Projekt uchwały w tej sprawie zostanie przedstawiony tarnowskim radnym podczas sesji, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 stycznia. Uchwała zwalania z pierwszej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia na miejscu sprzedaży, którą trzeba zapłacić do 31 stycznia. Właściciele restauracji i innych lokali gastronomicznych, którzy już opłatę uiścili, otrzymają zwrot raty za pierwszy kwartał. Wartość zwolnienia z kwartalnej opłaty wynosi w sumie ok. 100 tys. zł.

Tarnów - najnowsze informacje