piątek, 1 października 2021 07:25

Tarnowscy uczniowie na kwarantannie. W szkole potwierdzono koronawirusa

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnowscy uczniowie na kwarantannie. W szkole potwierdzono koronawirusa

Uczniowie 15 szkół w Małopolsce uczą się w formie zdalnej, po tym, jak w szkołach wykryto ognisko koronawirusa. Najwięcej z nich to uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnowie.

Na kwarantannie przebywają uczniowie i nauczyciele szkół w powiatach krakowskim, brzeskim, suskim, tatrzańskim, tarnowskim oraz Krakowie i Brzesku. Najwięcej z nich to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie. Jak informuje portal tarnow.net.pl zdalnym nauczaniem objętych zostało sześć klas, czyli w sumie około 150 uczniów. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z nauczycieli.

- To wciąż mała skala problemu. Nie mamy sygnałów o problemach związanych ze zdalnym nauczaniem. Wszystko funkcjonuje normalnie. Liczba szkół, w których jest nauczanie zdalne, zmienia się w ciągu tygodnia, ale mniej więcej pozostaje na podobnym poziomie i średnio w tej liczbie jest ok. 10 szkół podstawowych – powiedział PAP, cytowany przez TVP3 Kraków, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w kuratorium w Krakowie Andrzej Łojek.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/unsplash

Tarnów - najnowsze informacje