wtorek, 31 stycznia 2023 14:14

To wydarzyło się, gdy wracał ze studniówki. Świadków i sprawcy szuka policja

Autor Katarzyna Jamróz
To wydarzyło się, gdy wracał ze studniówki. Świadków i sprawcy szuka policja

Prawdziwy koszmar przeżył w minioną niedzielę 21-latek, który wracając do domu z zabawy studniówkowej, został potrącony przez samochód. Kierowca pojazdu nie udzielił rannemu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja apeluje o pomoc w znalezieniu sprawcy wypadku.

Nieszczęśliwie zakończyła się dla 21-letniego mieszkańca gminy Żabno studniówkowa impreza. Mężczyzna, który gościł na zabawie tegorocznych maturzystów w miejscowości Otfinów, został potrącony przez samochód w drodze powrotnej do domu. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy miejskiej do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem, w rejonie posesji numer 218, około godziny 5.12.

– W idącego drogą wojewódzką 973, w kierunku miejscowości Żelichów, 21-latka wjechał jadący w stronę centrum Otfinowa samochód. Po potrąceniu kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając rannemu pieszemu pomocy. Zrobiły to dopiero przejeżdżające tamtędy osoby. To one pomogły poszkodowanemu i wezwały służby ratunkowe, za co bardzo dziękujemy. Ranny doznał urazu stawu biodrowego, skokowego oraz złamania kości skroniowej

– informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Nad ustaleniem tożsamości kierowcy, który potrącił 21-latka pracują obecnie śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, którzy proszą o pomoc.

– Jeśli byłeś świadkiem wypadku albo posiadasz jakiekolwiek informacje na jego temat - samochodu biorącego w nim udział oraz kierowcy – koniecznie daj znać. Na twój telefon czekamy pod całodobowym numerem telefonu dyżurnego KMP w Tarnowie 47 831 29 00 lub telefonem Zespołu ds. Przestępczości w Ruchu Komunikacyjnym KMP w Tarnowie 47 831 13 80

– apeluje policja.

Źródło/Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka