sobota, 13 stycznia 2024 07:22

Tragedia w Choczni. 69-latek zginął w pożarze

Autor Mirosław Haładyj
Tragedia w Choczni. 69-latek zginął w pożarze

W piątek w miejscowości Chocznia, w gminie Wadowice, doszło do pożaru w jednym z budynków. W jego wyniku śmierć poniósł 69-letni mężczyzna.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (12 stycznia) po godzinie 16:00 na osiedlu Patria. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, w tym zawodowi strażacy z JRG Wadowice, ochotnicza straż pożarna OSP Chocznia, policja i ratownicy medyczni.

– Zgłoszenie dostaliśmy w piątek o 16:08. Zdarzenie miało miejsca w Choczni (pow. wadowicki). Pożar wybuchł w budynku mieszkalnym w miejscu bardzo oddalonym od innych zabudowań (700 m do drogi utwardzonej). Niestety, wewnątrz zastano zwłoki mężczyzny w wieku 69 lat

– powiedział w rozmowie z Głosem24 Rzecznik Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. kpt. mgr Hubert Ciepły.

Według wstępnych ustaleń, pożar wybuchł kilka godzin wcześniej w zamkniętym pomieszczeniu. Prawdopodobnie przyczyną był piecyk, jednak ogień samoczynnie się wygasił.

Niestety, na miejscu znaleziono nadpalone zwłoki samotnie mieszkającego 69-latka. Obecnie policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia okoliczności tej tragicznej zdarzenia.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka