czwartek, 26 grudnia 2019 19:23

Trening EMS – wystarczy 20 minut w tygodniu!

Autor Artykuł sponsorowany
Trening EMS – wystarczy 20 minut w tygodniu!

Nie masz czasu na chodzenie na siłownię lub na fitness? Chcesz zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie? Wybierz nowoczesny trening EMS!

Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku. Nie zawsze jednak sprzyjają jej obowiązki i brak czasu. Dobór odpowiedniego treningu pozwala wówczas na uzyskanie odpowiednich efektów – bez konieczności ćwiczenia parę razy na tydzień. Jak to możliwe? Doskonałym wyborem będzie trening EMS, który obecnie bije rekordy popularności.

Na czym dokładnie polega trening EMS? Czy może korzystać z niego każdy? Jakie są główne zalety tego typu treningu? Gdzie można z niego skorzystać? Zobacz teraz!

Trening EMS – trening elektrostymulacji mięśni

Skrót EMS pochodzi z języka angielskiego, a dokładnie od „Electric Muscle Stimulation”, co można przetłumaczyć jako elektrostymulację mięśni.

Trening EMS to rodzaj treningu personalnego, który przeprowadzany jest z wykorzystaniem specjalnego urządzenia pozwalającego na prowadzenie elektrostymulacji różnych partii mięśniowych ciała człowieka. Wsparcie napięcia mięśni przez bodziec elektryczny powoduje, że efekty takiego typu treningu są jeszcze lepsze!

Warto jednocześnie zaznaczyć, że trening EMS – elektrostymulacji masy mięśniowej jest bezpieczny. Więcej informacji o przeciwwskazaniach do jego prowadzenia można znaleźć w dalszej części artykułu.

Na czym polega trening EMS?

Specjalny trening personalny EMS to aktywny trening mięśni, który wykorzystuję technologię ich elektrostymulacji. Prowadzony jest obecnie w wybranych klubach sportowych – można znaleźć je w całej Polsce, w tym między innymi w Krakowie.

Trening EMS rozpoczyna się od konsultacji z trenerem personalnym. Wykonuj on wówczas pomiary ciała, w tym ilości tkanki tłuszczowej, a także omawia ze swoim klientem efekty, jakie pragnie on uzyskać.

Następnie klient zakłada na siebie specjalną kamizelkę, która zawiera elektrody podłączane do urządzenia do treningu EMS. Są one przypinane do konkretnych obszarów mięśniowych, na przykład na klatkę piersiową, na plecy, na brzuch, na uda czy też na pośladki.

Potem, pod okiem trenera personalnego, klient wykonuje wskazane przez niego ćwiczenia przy jednoczesnej elektrostymulacji mięśni. Dochodzi wtedy do znacznie bardziej efektywnego stymulowania włókien mięśniowych, co pozwala na osiągnięcie lepszych efektów przy mniejszym wysiłku ze strony klienta, a także przy skróceniu czasu trwania treningu.

Podczas jednego treningu elektrostymulacji mięśni trwającego około 20 minut można spalić aż 1300 kalorii, co odpowiada spędzeniu na siłowni czy też na fitness kilku godzin!

Wskazania do treningu EMS:

 • otyłość i nadwaga – nadmiar tkanki tłuszczowej
 • cellulit w różnych partiach ciała
 • pogorszona kondycja fizyczna
 • poprawa masy i siły mięśniowej
 • wymodelowanie sylwetki
 • praca w pozycji siedzącej
 • bóle kręgosłupa

Dla uzyskania najlepszych rezultatów trening EMS powinien być prowadzony przez dłuższy czas, przy czym liczba spotkań zależna jest od oczekiwania klienta. Najczęściej konieczne jest uczestniczenie w jednej sesji treningowej na tydzień, ale, w razie potrzeby, można korzystać z niego także dwukrotnie w tygodniu.

Liczba i częstotliwość spotkań ustalane są podczas konsultacji z trenerem personalnym nadzorującym trening EMS.

Czy trening EMS przeznaczony jest dla każdego?

Zasadniczo, trening EMS to doskonały wybór dla każdego, kto chciałby zadbać o swoje ciało – wyszczuplić sylwetkę przez pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, poprawić siłę i masę mięśni, pozbyć się dolegliwości bólowych.

Warto jednak pamiętać o tym, że ze względu na specyfikę tego typu treningu, nie jest on rekomendowany dla wszystkich osób.

Przeciwwskazania do treningu EMS:

 • wszczepiony rozrusznik serca
 • choroby układu sercowo-naczyniowego – przebyty zawał, arytmia, nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krążenia, zaawansowana miażdżyca, zaburzenia krzepnięcia
 • choroby układu nerwowego – padaczka
 • choroby nowotworowe
 • stany zapalne i uszkodzenia skóry w miejscach umieszczenia elektrod
 • metalowe implanty i implanty medyczne w ciele – implanty piersi, endoprotezy stawów, implanty zębów
 • przepuklina pachwinowa lub przepuklina ściany jamy brzusznej
 • kobiety w ciąży

Do skorzystania z treningu EMS w Krakowie zaprasza studio In Time. Zapisz się na spotkanie przez internet pod adresem: https://www.intime20.pl/kontakt/.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje