piątek, 22 czerwca 2018 10:04

Trzypoziomowa strefa kibica w samym centrum Krakowa

Autor Manuel Langer
Trzypoziomowa strefa kibica w samym centrum Krakowa

Pierwszy mecz naszej drużyny narodowej podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej wzbudził ogromne emocje. Mieszkańcy Krakowa oglądali go w strefie kibica powstałej w Galerii Krakowskiej, która rozrosła się na wszystkie trzy poziomy Galerii. Kolejne spotkania Polaków, jak i zmagania wszystkich innych drużyn grających podczas Mundialu również będą wyświetlane na dużym ekranie w największej galerii w centrum Krakowa.

Przed reprezentacją Polski kolejny mecz na Mundialu – tym razem naszym rywalem jest reprezentacja Kolumbii. Transmisję meczu będzie można zobaczyć na dużym ekranie w Galerii Krakowskiej. Emocje w naszej strefie kibica były ogromne i przeniosły się na wszystkie poziomy Galerii. Wszyscy trzymamy kciuki za naszą drużynę – nie tylko przed telebimami – nasza fasada świeci się na biało-czerwono przy każdym meczu polskiej reprezentacji – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Powstała w Hali Grodzkiej strefa kibica jest nie tylko okazją do wspólnego kibicowania, ale także do spotkania z prawdziwą historią. W czasie trwania Mundialu można zobaczyć wystawę fotograficzną „W kadrze Marka” autorstwa Marka Wielgusa – prawdziwej legendy sportowego dziennikarstwa: byłego współpracownika tygodnika „Sportowiec”, wydawcy pisma sportowego „Mecz” oraz byłego wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wystawa „W kadrze Marka” to ok. 70 wyjątkowych fotografii z czterech Mundiali. Na zdjęciach można zobaczyć najwybitniejszych polskich zawodników i trenerów, a obok nich gwiazdy światowego futbolu. Wystawie towarzyszą krótkie eseje autorstwa Stefana Szczepłka, dzięki którym oglądający zgłębią historie dotyczące znajdujących się na zdjęciach osób i wydarzeń uchwyconych na przestrzeni lat przez śp. Marka Wielgusa.

Pokazy meczów 32 drużyn z całego świata można oglądać na żywo w strefie kibica zlokalizowanej w Hali Grodzkiej w Galerii Krakowskiej (poziom
-1). Sportowy duch udzieli się tam również dzięki wystawie „W kadrze Marka”, która będzie prezentowana do 15 lipca.

Godziny otwarcia strefy:

21-24 czerwca  13:00-22:00

25-28 czerwca 15:00-22:00

30 czerwca – 3 lipca 15:00-22:00

6-7 lipca 15:00-22:00

10-11 lipca 19:00-22:00

14 lipca – 15:00-18:00

15 lipca – 16:00-19:00

Info/foto: mat. pras.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka