wtorek, 20 lutego 2024 13:43

Twoje ręczniki będą miękkie i delikatne. Dwa proste triki

Autor Katarzyna Domagała
Twoje ręczniki będą miękkie i delikatne. Dwa proste triki

Przyjemny w dotyku ręcznik jest najlepszym dopełnieniem relaksującej kąpieli. Zdarza się jednak, że w wyniku niewłaściwego lub częstego prania, staje się szorstki i niemiły w dotyku, co może pozbawiać nas przyjemności podczas wycierania. Podpowiadamy dwa sprawdzone domowe sposoby na to, aby wasze ręczniki były miękkie i delikatne.

Kąpiel octowa

Ocet to jeden z produktów, który prawie każdy ma w swojej kuchni, a jeśli nie, to warto się w niego zaopatrzyć, ponieważ posiada on wiele praktycznych właściwości. Czyści różne rodzaje brudu, usuwa przykre zapachy, jak również zmiękcza tkaniny. Świetnie zadziała na szorstkie i twarde ręczniki. Dawniej nasze babcie dodawały ocet do prania ręcznego, dziś wystarczy dodać ocet do pralki i ustawić na cykl płukania. To wszystko. Rób tak za każdym razem podczas prania. Nie musisz używać płynu do płukania.

Ręczniki / Fot.: Pixabay

Kąpiel sodowa

Sprawdzonym patentem na zmiękczenie ręczników jest również pranie ich w sodzie oczyszczonej. Aby uzyskać pożądany efekt, wystarczy wsypać do otworu na proszek sodę oczyszczoną i włączyć delikatny cykl prania. Soda usuwa brud, jak i działa zmiękczająco na różnego rodzaju tkaniny. Innym sposobem na zastosowanie sody w celu zmiękczenia ręczników jest moczenie ich w kąpieli sodowej przed praniem. Najlepiej zrobić to w dużej misce lub wannie. Do ciepłej wody dodajemy kilka łyżek sody i pozostawiamy na kilka godzin, następnie pierzemy ręczniki.

Soda oczyszczona / Fot.:Pixabay

Fot. główna: Pixabay

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka