piątek, 10 lipca 2020 12:19

Jeden z radnych zakażony koronawirusem. W kwarantannie znajduje się 120 osób

Autor Mirosław Haładyj
Jeden z radnych zakażony koronawirusem. W kwarantannie znajduje się 120 osób

Po tym, jak w obradach podczas sesji absolutoryjnej wziął udział radny u którego wykryto zakażenie koronawirusem 120 osób znalazło się w kwatantannie.

Do zdarzenia doszło w Sulejowie (woj. łodzkie). Jak donosi portal radiozet.pl w obradach sesji absolutoryjnej tamtejszego samorządu uczestniczył radny, u którego testy potwierdziły zarażenie koronawirusem. Z tego powodu 120 osób, głównie urzędnicy i radni oraz ich rodziny zostali poddani kwarantannie.

Cytowany przez radiozet.pl burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, powiedział:

– W kwarantannie razem z rodzinami może przebywać ponad sto, a nawet sto dwadzieścia osób, głównie radni i urzędnicy z rodzinami. Wyniki dopiero spływają. Sam jestem w kwarantannie, mają mnie zbadać dopiero jutro. Ci urzędnicy pracujący bezpośrednio przy wyborach, mają wyniki negatywne, są zdrowi. Jutro wracają do pracy.

Burmistrz wypowiedział się także na temat zakażonego radnego.

– Oczywiście ten radny nie zdawał sobie sprawy, że jest zakażony koronawirusem. Teraz w urzędzie nie ma ani burmistrza ani wiceburmistrza, wszystkich kierowników, oprócz skarbnika. Została kadra najniższego szczebla. Odizolowani są wszyscy radni, połowa sołtysów. Wszyscy z rodzinami. Jak się okaże, że ani jedna osoba się nie zaraziła, to ja przyjmuję odznaczenie, bo to oznaczałoby, że środki bezpieczeństwa podjęte na sesji były idealne. Zarażony radny czuje się dobrze. Jest w domowej kwarantannie, martwi się tylko o rodzinę, która przebywa, co prawda oddzielona, ale w tym samym budynku. Wszyscy musimy to jakoś znieść. Trudno, ja dziś mam 60. urodziny i jakoś muszę je na odległość obchodzić

– można przeczytać na stronie portalu.

Na stronie internetowej samorządu ukazał się komuniakt w którym można przeczytać, że u pierwszych przebadanych urzędników nie wykryto koronawirusa. Poniżej jego treść:

W pierwszej kolejności testy wykonano osobom poddanym kwarantannie, odpowiedzialnym za przeprowadzenie wyborów na terenie naszej gminy. U żadnej z nich nie stwierdzono zakażenia, a to oznacza, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się bez przeszkód.
W szybkim przeprowadzeniu testów pomogli nam pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wojewoda, u którego burmistrz interweniował osobiście. Wszystko po to, by nie narażać na niebezpieczeństwo większej liczby osób.
W czwartek rano testy wykonano także urzędnikom sulejowskiego magistratu, którzy nie zostali poddani kwarantannie.
Z kolei radni, sołtysi oraz wszyscy inni, którzy mogli ulec zakażeniu i przebywają na kwarantannie będą sukcesywnie poddawani wymazom, zlecanym przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Próbka od burmistrza Wojciecha Ostrowskiego ma zostać pobrana w piątek.
Przypominamy, że także do piątku będziemy wpuszczać na teren Urzędu Miejskiego tylko mieszkańców, którzy zamierzają załatwić sprawy związane z wyborami.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: radiozet.pl, UM Sulejów

Fot.: UM Sulejów

Polska

Polska - najnowsze informacje