czwartek, 24 listopada 2022 14:00

Urządzasz własną łazienkę? Postaw na nowoczesne rozwiązania!

Autor Artykuł sponsorowany
Urządzasz własną łazienkę? Postaw na nowoczesne rozwiązania!

Łazienka jest wyjątkowym pomieszczeniem w całym domu – jest to miejsce, które powinno łączyć funkcjonalność z przyjemnym designem. Urządzając łazienkę należy mieć na uwadze zarówno względy estetyczne, jak i praktyczne – utrzymanie higieny i czystości w tym pomieszczeniu to absolutna podstawa. Zobacz, jak nowoczesność pomaga w urządzaniu schludnej i stylowej łazienki!

Każda osoba, która stoi przed wyzwaniem jakim jest urządzenie własnego domu czy mieszkania, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że łazienka może okazać się najtrudniejszym zadaniem. Dlaczego? Ponieważ jest to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim higieniczne i funkcjonalne, a jednocześnie powinno być stylowe i przytulne. Właściciele domów i  mieszkań wiedzą o tym, że nawet całkowicie niepozorna szafka pod umywalkę może całkowicie odmienić oblicze wnętrza. Sprawdź, jak urządzić nowoczesną łazienkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania!

Masz ograniczony metraż? Spróbuj nowoczesnego minimalizmu!

Czy można urządzić stylową i praktyczną łazienkę w bardzo małym pomieszczeniu? Oczywiście, że tak! Cały sekret tkwi w szczegółach, sprytnych rozwiązaniach i…minimalizmie. Niektórzy mogą uznać, że minimalizm, zwłaszcza w łazience, to esencja nudy i przewidywalności. Nic bardziej mylnego! Owszem w minimalizmie stawia się na spójność i harmonię pomiędzy kolorami pomieszczenia, armaturą, meblami i regałami do łazienki oraz wszelkiego rodzaju dodatkami, które pełnią funkcję dekoracyjną, ale spójne wnętrze wcale nie musi być nudne! Istnieje kilka zasad, które pomogą Ci urządzić naprawdę stylową i jednocześnie funkcjonalną łazienkę, nawet na ograniczonej przestrzeni. Chcesz je poznać? Czytaj dalej!

Funkcjonalna i praktyczna łazienka – jak ją urządzić?

Minimalizm funkcjonuje jako synonim słowa „prostota”. Wedle najnowszych trendów, zastosowanie się do zasad stylowej prostoty jest symbolem dobrego smaku i wyczucia stylu. Okazuje się, że urządzanie prostych wnętrz wcale nie należy do najprostszych zadań. Dekoratorzy wskazują na kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym każdy może wnieść do swojego domu odrobinę nowoczesnego minimalizmu. Oto niektóre z nich:

·         neutralne kolory – wybieraj maksymalnie trzy kolory, które idealnie ze sobą współgrają. Stanowczo unikaj krzykliwych kontrastów (wyjątek stanowi biel i czerń)! Bazuj na odcieniach występujących w obrębie jednej barwy.

·         prosta armatura łazienkowa – w minimalistycznych wnętrzach doskonale sprawdza się armatura o nieskomplikowanej konstrukcji. Niezbędne elementy wyposażenia łazienki, takie jak wanna, prysznic, sedes czy umywalka, powinny wkomponowywać się w prosty i schludny charakter minimalistycznego wnętrza.

·         nowoczesne meble łazienkowe – z racji tego, że minimalizm z reguły wiążę się z dobrą organizacją, nowoczesne meble do łazienki powinny być przede wszystkim pojemne i praktyczne.

·         brak zbędnych ozdób – stylowa prostota nie potrzebuje wielu ozdobników. Chcesz nadać minimalistycznej łazience wyjątkowego klimatu? Postaw na stylowe świece łazienkowe!

Mimo całej swojej prostoty, urządzanie minimalistycznych wnętrz stanowi nie lada wyzwanie. Stosując się do uniwersalnych zasad minimalizmu, masz dużą szansę na osiągnięcie obranego celu!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka