wtorek, 7 kwietnia 2020 12:11

USA: Co najmniej 1150 ofiar śmiertelnych w ciągu doby. Ponad połowa w Nowym Jorku

Autor Katarzyna Domagała
USA: Co najmniej 1150 ofiar śmiertelnych w ciągu doby. Ponad połowa w Nowym Jorku

Niepokojące informacje płyną ze Stanów Zjednoczonych, a szczególnie z Nowego Jorku. Obecnie to tam jest najwięcej potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na świecie - ponad 360 tys. Tylko w ciągu ostatniej doby zmarło tam co najmniej 1150 zakażonych.

Liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wzrosła do prawie 11 tys. Poniedziałek był kolejnym dniem, w którym liczba ofiar choroby COVID-19 przekroczyła 1000.

Najwięcej chorych i ofiar w Nowym Jorku

Dotychczas najwięcej chorych zmarło w stanie Nowy Jork, bo prawie 3,5 tys. Gubernator Andrew Cuomo komentuje, że być może to stan poprzedzający szczyt zakażeń lub tego szczytu Amerykanie właśnie doświadczają. W takim przypadku prognozuje się, że może się on utrzymywać przez pewien czas.Władze apelują, by utrzymać wszelkie obostrzenia, które zostały wprowadzone.

Wiadomo też, że w nowojorskich szpitalach brakuje potrzebnych środków ochrony osobistej

Wzrosła liczba ofiar w stanie New Jersey

W ostatnim czasie wzrosła również liczba ofiar w stanie New Jersey. Dotąd zmarło tam 1003 chorych na COVID-19. Odnotowano również 727 ofiar śmiertelnych w Michigan i 512 w Luizjanie.

Gubernator Luizjany John Bel Edwards poinformował, że w jego stanie spada tempo wykrywania nowych przypadków koronawirusa.

Zdaniem ekspertów szczyt epidemii w USA dopiero nadejdzie. Według modelu, na którym bazuje Biały Dom, nastąpi to ok. 16 kwietnia.

koronawirus najnowsze informacje

Źródło: PAP, RMF24.pl, .worldometers.info

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje