piątek, 14 lutego 2020 16:09

Uwaga: Rusza przebudowa ulicy Lwowskiej w Wadowicach

Autor Katarzyna Domagała
Uwaga: Rusza przebudowa ulicy Lwowskiej w Wadowicach

Gmina rozpoczyna przebudowę ulicy Lwowskiej w Wadowicach. W związku z tym od poniedziałku zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Aby utrudnienia były jak najmniejsze, zakres prac został podzielony na dwie części.

Gmina Wadowice informuje, iż w związku z rozpoczęciem robót budowlanych związanych z przebudową ul. Lwowskiej w Wadowicach od 17 lutego (godz. 7.) zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. W tym czasie są możliwe dalsze zmiany organizacji ruchu, o których będziemy na bieżąco informować na stronie internetowej.

Przez ostatnie tygodnie godzinami debatowaliśmy z wykonawcami wszystkich tegorocznych inwestycji w mieście, aby wspólnie wypracować najlepszy wariant objazdów, po to, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze – wyjaśnia Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic. – Dlatego, nie rozkopiemy od razu całej ulicy Lwowskiej. Inwestycja zostanie podzielona na dwie części. W tym roku wykonamy odcinek od ronda generała Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów. Tymczasowa organizacja ruchu też została wprowadzona z myślą o kierowcach. Korzystać z objazdów będziemy jedynie, jadąc w kierunku rynku. Dozwolony będzie natomiast ruch w kierunku ronda przy BP, gdzie natężenie jest o wiele większe – tłumaczy.

Oto jak będą wyglądać trasy objazdów oraz sposób poruszania się po ul. Lwowskiej przedstawione są poniżej:

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku.

Mieszkańcy powinni też wiedzieć, że wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

Info, foto: UMiG Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje