sobota, 23 stycznia 2021 17:50

Kraków. Będzie nowy projekt Parku przy Karmelickiej. Ma być większy!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Będzie nowy projekt Parku przy Karmelickiej. Ma być większy!

Zakończyły się konsultacje społeczne projektu Park przy Karmelickiej. Czego chcą mieszkańcy, którzy wzięli udział w konsultacjach mówi Natalia Nazim inicjatorka projektu w Budżecie Obywatelskim Krakowa.

Konsultacje to kolejny etap realizacji projektu, który wygrał w Edycji Budżetu Obywatelskiego Krakowa w 2019 roku jako projekt ogólnomiejski. Czego chcą mieszkańcy? Czy i kiedy powstanie nowy projekt Parku przy Karmelickiej? Co się w nim zmieni i kiedy jest szansa na otwarcie Parku im. Wisławy Szymborskiej, bo tak ana nazywać się nowy park - rozmawiamy z Natalią Nazim, autorką zwycięskiego projektu.

Rozmawiamy też o zmianach w regulaminie Budżetu Obywatelskiego Krakowa, które umożliwią zakwalifikowanie do niego projektów, wymagających dłuższego czasu realizacji, takich jak na przykład Park Młynówka Królewska, który w końcu doczeka się całościowej koncepcji opracowanej na zlecenie miasta. Zobacz naszą rozmowę.

Wiecej informacji o koncepcji, której dotyczyły jest w naszym materiale:

Kraków. Park przy Karmelickiej. Natalia Nazim: Tę koncepcję trzeba wyrzucić do kosza
Jeszcze do 14 grudnia mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać swoje uwagi do koncepcji zagospodarowania parku przy ul. Karmelickiej, przygotowanej przez miasto. O tym jak powinien wyglądać wymarzony park rozmawiamy z Natalią Nazim.

Raport  z konsultacji społecznych będzie dostępny  na stronie internetowej Miejskiego Centrum Dialogu w zakładce poświęconej temu projektowi, Opublikowanym raport powinien ukazać się w najbliższym tygodniu.

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje

Rozrywka