piątek, 28 maja 2021 09:41

W długi weekend czerwcowy szykuje się powtórka wielkiej akcji szczepień? „Rozważymy to”

Autor Aleksandra Tokarz
W długi weekend czerwcowy szykuje się powtórka wielkiej akcji szczepień? „Rozważymy to”

Ponad 41 tys. osób skorzystało z akcji "Zaszczep się w majówkę!", przyjmując wówczas jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. Czy powtórka z tej mobilizacji powtórzy się w zbliżający się długi weekend czerwcowy? Rząd rozważy takie działania.

Wrocław, Toruń, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Łódź, Warszawa, Kraków, Opole, Rzeszów, Gdynia, Chorzów, Białystok, Olsztyn, Kielce, Poznań i Szczecin. To między innymi w tych miastach w długi weekend majowych pojawiły się mobilne punkty szczepień. Od 1 do 3 maja zaszczepionych jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson zostało niemal 41 tys. osób.

Czy w długi weekend czerwcowy podobna akcja zostanie powtórzona? - Na ten moment nie ma takiego planu, jednak pytanie mnie zainspirowało. Zwrócę się z takim pytaniem do naszego zespołu sterującego Narodowym Programem Szczepień i do naszej Rady Medycznej, czy warto taką akcje powtórzyć. Jeśli tak, to ją oczywiście powtórzymy - odpowiedział na pytanie zadane przez dziennikarza podczas piątkowej konferencji prasowej w Całowaniu (woj. mazowieckie) premier.

Na akcję szczepień w majówkę nie obowiązywały zapisy ani rejestracja. Wystarczyło zgłosić się z e-skierowaniem do mobilnego punktu i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjenci przechodzili standardową kwalifikację. Rządowe dane mówią, że łącznie zaszczepiono w tej formule 41 292 osoby.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. Mateusz Łysik

Polska

Polska - najnowsze informacje